CES 2016: Faraday Future odhalil futuristický sporťák

Datum 10.01.2016

Společnost buduje na předměstí Las Vegas výrobní závod za miliardu dolarů

Automobilová budoucnost podle nové elektrické automobilky vypadá jako kříženec Chevroletu Corvette s Batmobilem.

V Kalifornii založený Faraday Future debutoval v pondělí večer ve Vegas jeho elegantním elektrickým konceptem sportovního auta.

Společnost stará 18 měsíců, která před médii dlouhou dobu zůstávala poněkud tajemnou, představil její primární podporovatel, čínský miliardář Jia Yueting. Ten minulý měsíc získal od státu Nevada pobídky v hodnotě 335 milionů dolarů k postavení výrobního závodu v hodnotě miliardy dolarů na předměstí Las Vegas. Dokonce ani guvernér Nevady Brian Sandoval, který tento motivační balíček protlačil, neviděl koncept vozu dříve než právě na výstavě ve Vegas.

Nemusíte mít stoleté zkušenosti v automobilovém průmyslu k definování toho, jak bude vypadat příští generace dopravy.

Firma chce nabírat další zaměstnance

S důrazem na rychlost, s jakou se budou vyvíjet a stavět auta, společnost dodá své první auto za pár let, řekl viceprezident společnosti pro výzkum a vývoj Nick Sampson.

Sampson také sdělil, že Faraday doposud v celém světě najal 750 lidí, z toho nejvíce ve svém kalifornském ústředí. Jedním z Čechů, kteří se rozhodli pro tuto společnost pracovat je Otto Fabri, který do Faradaye přešel z Tesly, kde se podílel na designu modelu S. Ve svém závodě na severu Las Vegas pak firma plánuje přijmout 4500 lidí.

Digitální design, modulární konstrukce

Řekl, že jeho společnost bude využívat digitálního designu a testování dílů a modulární konstrukce, aby byla rychlejší než konkurence.

„Nemusíte mít stoleté zkušenosti v automobilovém průmyslu k definování toho, jak bude vypadat příští generace dopravy,” píchnul si Sampson do tradičních automobilek a přirovanal budoucnost automobilů k debutu telefonu iPhone od Applu před devíti lety, kdy rázem udělal několik modelů mobilních telefonů technicky zastaralých. V této chvíli je společnost ve fázi hledání vhodného dodavatele baterií.

Stego 700 x 200 px

Napsat komentář