Virtuální prohlídka elektrárny Dětmarovice

Datum 30.01.2016

Provozy největšího černouhelného energetického zdroje v České republice – Elektrárny Dětmarovice – si mohou zájemci prohlédnout virtuálně na internetu. Pokračování seriálu putování do zákulisí energetických provozů Skupiny ČEZ dává uživatelům internetu možnost projít si elektrárnu díky 15 panoramatickým obrazům.

 

Největší černouhelná elektrárna v Česku disponuje instalovaným výkonem 800 MW a je významným zdrojem elektřiny a tepla pro celý region. Projít si tuto elektrárnu jako naživo mohou všichni uživatelé internetu díky právě spouštěné virtuální prohlídce na http://virtualniprohlidky.cez.cz/cez-detmarovice/. Za návštěvu určitě stojí jak kotle pracující s 90% účinností a schopné vyvinout těžko představitelných 1400 stupňů Celsia, tak i strojovna s turbínami dosahujícími za provozu 3 tisíce otáček za minutu. Zážitkem je i pohled na dvojici 269metrových komínů i kvarteto 100metrových chladicích věží, z nichž jako ve skutečnosti stoupá chladicí pára. Infoboxy v prohlídce jsou k dispozici v české, anglické i polské verzi.

Komplet virtuálních prohlídek energetických provozů Skupiny ČEZ navštívilo dosud téměř 95 tisíc unikátních uživatelů. Turné po energetických lokalitách, mezi nimiž nechybí obě české jaderné elektrárny, obnovený uhelný zdroj, majestátní vodní elektrárny nebo tzv. chytré sítě ve Vrchlabí, dosud nabídlo fanouškům energetiky 15 lokalit s více než 200 zastaveními.

Jednotlivé prohlídky startují leteckým panoramatem lokality a uživatel může na základě vlastní volby navštívit nejdůležitější části elektráren. To vše doplněno popisky, technickými daty a dalšími zajímavostmi. Projekt vznikl na základě spolupráce agentury CDI.CZ a specialistů provozu a komunikace Skupiny ČEZ. V roce 2014 byl nominován na Českou cenu za PR. Vydejte se i Vy do světa virtuálních prohlídek a poznejte místa, kde se rodí elektrická energie!

Více o černouhelné elektrárně Dětmarovice na http://www.cez.cz/cs/vyroba-elektriny/uhelne-elektrarny/cr/detmarovice.html

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář