
Postup při výrobě rozváděčů provozovaných laiky dle platné legislativy
06.01.2020Velmi často se v praxi stává, že rozváděč nízkého napětí je chápán jako volná stavebnice, kterou můž...
Datum 03.03.2016
Komplikuje i Vám život „Ověřování návrhu rozváděčů“ podle ČSN EN 61439-3:2012 (spolu s ČSN EN 61439-1:2012 edice 2)?
Od 1.3.2016 byla spuštěna nová online aplikace www.overeni-navrhu.cz, která zdarma propočítá nejhorší možnou kombinaci tepelného zatížení a následně vygeneruje veškerou potřebnou dokumentaci k rozvaděčům sestavených z přístrojů BONEGA v libovolné kombinaci a do různých skříní.
1) Otevřete v prohlížeči webovou stránku www.overeni-navrhu.cz …
… a klikněte na tlačítko Sestavit nový rozváděč.
2) Přiřaďte přístroje k jednotlivým fázím dle jejich zapojení
Na výběr máte široký sortiment přístrojů BONEGA včetně přepěťových ochran. Doporučujeme doplnit také uživatelské popisky. Ty Vám mimo jiné pomohou i ve fázi rozmístění přístrojů v rozvaděči. Pro lepší přehlednost můžete kliknout na název přístroje a označit danou větev za hotovou.
3) Vyberte vhodnou skříň
Aplikace automaticky vypočítá nejhorší možné tepelné zatížení Vašeho zapojení přístrojů (na každé fázi) a nabídne pouze skříně, které vyhovují jak tepelným zatížením, tak počtem modulů. Ve výběru jsou zastoupeny skříně značky Hager, EATON nebo ELCON. Další můžeme na základě požadavku přidat za podmínky, že budou odpovídat ČSN EN 61439-1 ed.2, ČSN EN 61439-3. Prázdná políčka v nabízených skříních vám pomohou v rozhodování o rezervách.
4) Rozmístěte přístroje do rozváděče
Jednoduše pomocí myši přetáhněte Vámi zvolené přístroje na požadovanou pozici v rozváděči. Pokud budete mít vyplněné i popisky, tak se zobrazí u přístroje označený obvod.
5) Doplňte údaje o Vaší firmě
Uvedené údaje budou doplněny na příslušná místa v dokumentaci.
6) Obratem obdržíte na Váš email tyto přílohy v pdf:
Systém lze nezávazně vyzkoušet na www.overeni-navrhu.cz. Pokud vygenerovanou dokumentaci nakonec nepoužijete, nic se neděje