S napětím sledujeme nejnovější trendy a proud informací posíláme k vám…

Komplexní energetická řešení

Datum: 07.03.2016

Rádio Svobodná Evropa 5 DSC_8898 DSC_8946 foto Karel Pazderka 003

Cofely dodává komplexní energetická řešení zahrnující projektové a energetické poradenství, elektroinstalace v průmyslu a energetice, technologie inteligentních budov, realizace investičních celků a průmyslovou automatizaci.

Disponujeme vlastním zázemím pro výrobu rozvaděčů do 1000 V a betonových trafostanic 22/0,4kV. Zároveň zajišťujeme servisní služby, facility management a energetické služby vedoucí k zefektivnění energetického hospodářství.

Energetická společnost COFELY vznikla v roce 2012. Předtím na českém trhu působila belgická společnost Fabricom a ta postupně koupila dvě české firmy: jičínskou Aris, pražský Premont a později již pod hlavičkou GDF Suez byla získána společnost Spektrum z Vyškova. Tyto firmy byly v roce 2012 spojeny pod jedno jméno – Cofely. Navazujeme tak na tradici dlouholetého působení těchto energetických a elektromontážních společností na českém trhu.

Cofely je součástí francouzského koncernu ENGIE, který je celosvětovou jedničkou v oblasti technické infrastruktury a energetických služeb.

„Z pohledu struktury našich služeb, v nichž 50 % objemu představují dodávky v oblasti VN a VVN, se zvyšuje poptávka po komplexních řešeních. To je pozitivní fakt. Zejména průmyslový management hledá silné partnery, kteří jsou s to přijít nejen s novou zásuvkou, či kabelem, ale s uceleným řešením. A taková řešení nabídnout a realizovat umíme. Řekl bych dokonce, že právě v tom tkví naše konkurenční výhoda,“ říká ing. Václav Taubr, obchodní ředitel.

Energetická infrastruktura

Specializace v oblasti dodávek investičních celků a generálních oprav rozvoden, rozpínacích a transformačních stanic bez omezení napětí a liniových kabelových staveb, včetně montáže kabelových armatur v napěťové hladině 1 až 110 kV.

 • Projekční a inženýrská činnost, servis a opravy elektrických zařízení
 • Dodávky, rekonstrukce a montáž zařízení od předních výrobců v souladu s předepsanými technologickými postupy
 • Montáž betonových kompaktních transformačních stanic
 • Montáž kabelových armatur 110 kV od renomovaných dodavatelů
 • Průmyslové elektroinstalace
 • Servisní činnost, včetně servisu na kabelech 110 kV
Rozvodna Pankrác

Rozvodna Pankrác

Průmyslová automatizace

Realizace napájecích, ovládacích, řídících a vizualizačních systémů předních světových výrobců pro strojně – technologické celky a energetické zdroje. Součástí poskytovaného řešení je projektová příprava, vývoj software, instalace, uvedení do provozu a funkční zkoušky.

 • Realizace rozvoden a velínů
 • Instalace napájecích a ovládacích kabelových a pneumatických rozvodů
 • Montáž a konfigurace polní instrumentace
 • Realizace zdrojů zálohovaného napájení
 • Regulované pohony
 • Realizace průmyslových řídicích systémů:

– DCS systémy řízení rozsáhlých celků
– Řízení autonomních strojů / celků
– Vizualizace, monitoring a archivace řízených procesů
– Komunikace s nadřazenými systémy klienta
– Nouzové a bezpečnostní části řízení technologických procesů

Teplárna Chomutov

Teplárna Chomutov

Technologie budov

Návrh, dodávka, realizace a servis slaboproudé a silnoproudé technologie pro moderní kancelářské, obchodní a skladovací budovy.

 • Silnoproudé instalace – dodávka a napojení rozvodny VN a transformátorů požadovaných výkonů, rozvody NN až ke koncovým uživatelům, napojení ovládacích prvků, osvětlení, zásuvek a dalších technologií.
 • Dodávky systémů řízení provozu osvětlovací soustavy v LEED režimu
 • Slaboproudé instalace včetně projektů, zejména dodávky systémů EPS, evakuačního a komerčního ozvučení budov, docházkových a přístupových systémů, kamerových systémů, telefonních a datových rozvodů včetně dodávek a oživení aktivních prvků dodávek telefonních ústředen včetně jejich uživatelského naprogramování a instalace satelitních a televizních systémů
 • Systémy pro řízení budov, zejména systémy vytápění, chlazení a větrání
Explora

Explora

Výroba rozvaděčů

Cofely vyrábí a montuje NN rozvaděče do 1 000 V. Rozvaděče jsou vyráběny dle zadání zákazníka a jsou vybaveny komponenty od renomovaných výrobců. Pro kompletaci používá Cofely především skříně vlastní výroby s vysokým standardem a širokými možnostmi uzpůsobení požadavkům zákazníka. Standardně se dodávají rozvaděčové skříně atypických rozměrů, barvy, provedení, anebo skříně splňující speciální funkční požadavky např. pro seizmickou odolnost, EMC, specifické krytí apod.

Rozváděče

Rozváděče

Technické a facility služby

Cofely nabízí komplexní technické a facility služby nezbytné pro efektivní a hospodárné vedení průmyslových provozů i nemovitostí.

S využitím silného technického a profesního zázemí řídíme a vyhodnocujeme chod provozu s ohledem na stav projektu a individuální potřeby klienta.

Technické a facility služby

Energetické služby

Cílem v oblasti poskytování energetických služeb je najít pro klienta dlouhodobě efektivní koncept

využívání energie. V praxi jde o zefektivnění energetického hospodářství, snížení průvodních nákladů,

splnění zákonných předpisů a úsporu emisí. Mezi energetické služby patří energetické poradenství a kontroling, energetický audit a návrh technického řešení včetně jeho implementace a následného servisu.

Energeticke_sluzby

 

 

image002

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

osmnáct + 17 =