Skupina ČEZ chce letos přijmout 52 lidí pro provoz distribuční soustavy

Datum 27.03.2016

????????????????????????????????????

ČEZ Distribuční služby, člen Skupiny ČEZ, nabízí zaměstnání absolventům s výučním listem v oboru Elektrikář-silnoproud nebo s maturitní zkouškou v oboru Elektrotechnik. Na jaře proto její zaměstnanci navštěvují 40 škol s elektro zaměřením v Čechách i na Moravě a prezentují žákům možnosti získání praxe, kvalifikace i potenciálního budoucího pracovního místa. V předvelikonočním týdnu se vypravili také do dvou ostravských škol, Střední školy elektrotechnické a Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky.

Skupina ČEZ se podpoře technického vzdělávání věnuje přes dvacet let a v poslední době se snaží zaměřovat na konkrétní školy, žáky a studenty. V průběhu února a března 2016 navštěvuje tým odborníků z ČEZ Distribuční služby vybrané střední školy, kde prezentuje nabídku pracovních míst žákům posledních ročníků učebního oboru Elektrikář-silnoproud a maturitního oboru Elektrotechnik. Těm se tak nabízí šance získat práci a potřebnou kvalifikaci pro složení zkoušky podle § 6 vyhlášky č. 50/1978 Sb. pro samostatný výkon činnosti.

„Jedná se o nabídku pracovních míst, na kterých mohou čerství absolventi elektrotechnických oborů načerpat nejen bohaté zkušenosti, ale také dostatečné znalosti ke složení tzv. padesátky. Navíc s těmi, kteří úspěšně ukončí celý adaptační program, počítáme dále jako se stálými členy týmu našich elektromontérů a provozních elektrikářů,“ popisuje manažer útvaru Strategický nábor Skupiny ČEZ Pavel Puff aktivitu, v rámci které odborníci ukazují studentům náplň zaměstnání přímo v praxi, a to na plně vybaveném vozidle, které denně využívají k práci.

Stávající návštěvy jsou součástí programu pro absolventy, který vznikl s cílem náboru mladých lidí a řešení otázky obměny stávajících zaměstnanců, z nichž 200 až 300 může v nejbližších 5 letech odejít do starobního důchodu. Obor energetiky však zůstává zajímavý i díky technologickým změnám a má perspektivu.

„Budoucnost energetiky směřuje k decentralizaci výroby a revoluci ve fungování distribučních sítí. Potřebujeme mladé schopné lidi s inovativním myšlením, kterým nabízíme nejen jistotu dlouhodobého zaměstnání, ale i možnost být součástí proměny evropské energetiky. Letos bychom chtěli do programu nabrat 52 absolventů,“ vysvětluje generální ředitel ČEZ Distribuční služby Karel Kohout.

Výhodou programu, který probíhá ve spolupráci s útvarem Strategický nábor Skupiny ČEZ, je jak možnost nastoupit bez jakékoliv praxe, tak to, že absolvent má přiděleného zkušeného kolegu, který mu v průběhu celého programu pomáhá. Během jednoletého až dvouletého zácviku se absolventi seznámí s podmínkami práce na distribučním zařízení, lokalitou a jednotlivými činnostmi, které ČEZ Distribuční služby provádějí. V průběhu adaptace jim však nejsou upřeny benefity zaměstnanců jako 5 týdnů dovolené či příspěvky na sportovní aktivity apod.

Výhody absolventského programu Skupiny ČEZ potvrzuje i Michal Petrdlík, provozní elektrikář, který ve společnosti začínal právě jako čerstvý absolvent: „Měl jsem na první dva roky přiděleného garanta. Věnovali se mi ale i jiní zkušení kolegové. Úkoly mi přidělovali tak, abych se seznámil s co největším objemem práce a naučil se to. Ručili za mě. Navíc jsem nafasoval nehořlavé montérky a bundy, ale i trička, termoprádlo, ponožky a boty na léto i na zimu. Pravidelně dostáváme pití a příspěvek na jídlo.

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář