Panasonic uvádí nové servomotory Minas A6 – 23 bitové rozlišení

Datum 21.04.2016

Společnost Panasonic Electric Works navazuje na úspěšnou řadu servomotorů MINAS A5 a přichází s novou řadou MINAS A6.

Nová řada Panasonic MINAS A6 jde ve stopách velmi úspěšné předchozí série MINAS A5. Série A6 přináší řadu nových vylepšení, přesto si zachovává plnou kompatibilitu s předchozí řadou A5.

Další vylepšení a nové funkce řady MINAS A6

Ještě kompaktnější design:

Díky rozložení struktury jádra a novému provedení krytu bylo dosaženo zkrácení délky servomotoru MINAS A6 o 30 % ve srovnání s předchozí řadou MINAS A5 (z 99,0 mm na 67,5 mm), ale došlo i k redukci hmotnosti až o 10 %. Tomuto zhubnutí významně přispívá i kompaktnější provedení enkodéru.

Rozhraní Modbus RTU:

K řízení se používá otevřený sériový komunikační protokol (RS232 nebo RS485).

Kodér s vysokým rozlišením:

20bitový kodér, použitý u řady MINAS A5 (poskytující 1 048 576 impulsů na jednu otáčku, pulses per revolution = PPR) byl výrazně inovován a v MINAS A6 je používána jeho nová verze s 23bitovým rozlišením (8 388 608 PPR). Rozlišení je tedy osminásobné ve srovnání s předchozím modelem.

Pokročilá nastavení regulátoru:

Nové servomotory přicházejí s ještě vyšší rychlostí odezvy (3,2 kHz), což umožňuje mnohem rychlejší reakci na povely regulátoru. Kromě toho se výrazně snížily mikrovibrace díky zlepšené reakci stávající regulace a linearity.

Mezi další vlastnosti u kterých došlo k posunu patří nižší kolísání točivého momentu, zlepšené potlačení vibrací v klidovém stavu při statickém zatížení a modifikace potlačení kolísání zatížení.

Kompatibilita s předchozí řadou MINAS A5:

Obě řady používají Identická rozhraní. U řady MINAS A6 lze používat stejné kabely jako u modelů řady A5. Pro montáž není třeba dalších přídavných dílů. Pokud zařízení potřebují být modifikována stačí zaměnit motor a ostatní zařízení a kabeláž není třeba měnit. Stejná příruba – servomotor je ve stroji zaměnitelný kus za kus.

Vylepšené těsnění oleje

Díky použití speciálního těsnění se třemi břity (triple-lip, viz obrázek) se dosahuje trojité ochrany proti prachu a úniku oleje.

Shrnutí

Důležité vlastnosti nové řady servomotorů MINAS A6:

  • Kompaktní provedení a menší velikost ve srovnání s předchozí řadou
  • Maximální rychlost otáčení nyní dosahuje až 6500 otáček za minutu.
  • 23bitový enkodér s vysokým rozlišením (poskytuje 8 388 608 impulzů na jednu otáčku, což je osmkrát více, než nabízel předchozí model). Díky tomu může být regulace ještě jemnější.
  • Nižší vibrace, dokonalejší těsnění proti úniku oleje bránící nečistotám proti vniknutí do vnitřku servomotoru.
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář