Výrazné zvýšení počtu bezpečnostních výstupů

Datum 09.05.2016

Moduly Cube67 K3 v kombinaci s MVK Metall Safety

Na bezpečnostní techniku se v oblasti automatizace klade velký důraz: Optimální ochrana člověka a stroje má vysokou prioritu. Kombinací modulárního sběrnicového systému Cube67 a bezpečnostního sběrnicového modulu MVK Metall Safety lze jednoduchým způsobem značně zvýšit počet bezpečnostních výstupů přímo na stroji. Ušetří se tak prostor v rozvaděči, protože lze vynechat bezpečnostní relé.

Když dojde u strojů a zařízení k nouzovému stavu, například při otevření ochranných dveří nebo porušení světelné závory, pak je třeba okamžitě odpojit napětí na výstupech. Jednoduchou metodou pro dosažení bezpečných výstupů je kombinace bezpečnostních relé se sběrnicovými moduly K3. Pro menší aplikace s předvídatelnými požadavky je to praktické řešení.

Pokud chcete realizovat instalační řešení na základě systému Cube67, které má splňovat nejvyšší bezpečnostní požadavky, pak je pro Vás kombinace kompaktního a bezpečného sběrnicového modulu MVK Metall Safety s moduly Cube67 K3 atraktivním řešením. Pomocí bezpečnostních výstupů na MVK Metall Safety, ovládaných řídícím systémem s PROFINET/PROFIsafe, se na modulu K3 vytvoří až 12 bezpečnostních výstupů. Jsou rozděleny do dvou bezpečnostních obvodů po třech dvoukanálových portech M12. Snadno a jednoduše se tak znásobí počet bezpečnostních výstupů – jednoduchý, ale účinný způsob pro zvýšení konkurenceschopnosti strojů a zařízení.

Pro více informací navštivte www.murrelektronik.cz.

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář