Flexibilní komunikace díky ethernetovým přepínačům Siemens

Datum 06.06.2016

Společnost Siemens rozšiřuje svůj sortiment přepínačů průmyslového ethernetu o novou řadu výrobků. Ekonomicky efektivní L2 switche řady Scalance XB-200 s přenosovou rychlostí až 100 Mbps nabízejí celou řadu funkcí. Nově podporují jak standard Profinet, tak i standard EtherNet/IP. Volbu mezi oběma standardy lze provést pouhým přepnutím nastavení. V důsledku toho se může zařízení používat pro komunikaci v reálném čase v celé řadě automatizačních aplikací. Přepínače šetří prostor a nabízejí komplexní funkce pro zvyšování zabezpečení a pro konfiguraci, diagnostiku a správu sítě. Mezi typické aplikace patří sítě strojů a linek z oblasti výrobní a procesní automatizace, ale uplatnění najdou také v logistice a v oblasti automatizace budov.

  • Ekonomicky efektivní zařízení se širokou škálou funkcí
  • Ethernetové přepínače pro komunikaci přes Profinet nebo EtherNet/IP
  • Vhodné pro použití ve výrobní i procesní automatizaci, v logistice i v oblasti automatizace budov

Kompaktní přepínače podporují použití VLAN (Virtual Local Area Network) a rovněž jsou certifikovány pro nasazení v oblastech s nebezpečím výbuchu (IECEx/ATEX Zone 2/UL HazLoc). Díky funkcím, jako je blokování multicast zpráv, detekce smyčky (LoopDetection) a omezení přístupu prostřednictvím Radius serveru, je lze integrovat i do bezpečnostních konceptů na ochranu průmyslových sítí. Komplexní funkce SNMP (Simple Network Management Protocol), jako je SNMP V3, umožňují účinný monitoring velkých sítí s nástroji sledování sítí, jako je Sinema Server.

V nabídce jsou čtyři verze zařízení v plastovém krytu o šířce 40 mm, 80 mm nebo 120 mm, který šetří místo v rozvaděči. Díky 16 elektrickým a třem optickým portům (SC, ST/BFOC a SC LD) zařízení nabízí značnou flexibilitu při výběru. V případě singlemode portů lze dosáhnout vzdáleností až 26 km. Díky možnosti přivedení redundantního napájení nedojde k výpadku komunikace ani v případě výpadu proudu jednoho ze zdrojů. Zařízení lze konfigurovat a diagnostikovat buď pomocí dodatečného konzolového portu (CLI) nebo prostřednictvím webového rozhraní Scalance XB-200.

Na nové Scalance XB-200 a také na všechny Scalance komponenty dodané po 1. lednu 2015 se nově vztahuje pětiletá záruka.

Dále společnost uvádí na trh novou řadu kompaktních přepínačů Scalance XC-100. Uživatelům umožňuje vytvářet elektrické a optické struktury v topologii linie nebo hvězda a propojovat jednotlivé stroje v prostředí obvyklém pro systémy Simatic. Switche charakterizuje vysoký počet portů, robustní provedení, rozšířený rozsah pracovních teplot od -40 do +70° C a schválení pro provoz v prostředí s nebezpečím výbuchu (ATEX zóna 2, IECEx). Mohou tak být instalovány v nejrůznějších prostředích, která bývají vystavena nepříznivým podmínkám okolí, například v sériové výrobě strojů, v loďařství, v dopravě nebo v ropném průmyslu a plynárenství. Switche naleznou také uplatnění ve výrobních sítích s požadavkem na rychlost přenosu dat až 100 Mbit/s.

  • Nová produktová řada Scalance XC-100 v kompaktním provedení
  • S certifikací pro provoz  v prostředí s nebezpečím výbuchu (ATEX zóna 2 a IECEx)
  • Robustní provedení a rozšířený rozsah pracovních teplot od -40 do +70° C
  • Vhodné pro sériovou výrobu strojů, loďařský průmysl, dopravu i procesní průmysl

Přístroje Scalance XC-100 jsou k dispozici v různých provedeních, až s 24 RJ45-porty a až s dvěma optickými porty typu ST/BFOC. Díky tomu je lze použít v celé řadě průmyslových aplikací. Všechny produkty této řady mají možnost připojení redundantního zdroje energie, který zajistí spolehlivý provoz i v případě výpadku některého z napájení.

Robustní kryt switch a ochranné límečky RJ45 portů v kombinaci s konektory a kabely typu FastConnect jsou zárukou stabilního RJ45 spojení i v prostředích, kde je zařízení vystaveno nárazům či vibracím.

S integrovanou funkcí „Broadcast Storm Protection“ může switch zachovat svoji základní funkci přepínače i v případě zvýšené zátěže v síti.

Díky své konstrukci mohou být switche pro průmyslový Ethernet instalovány na stěnu či zeď, na lištu DIN 35 mm nebo na lištu PLC Simatic S7-1500. Manipulace i instalace je mnohem jednodušší, jsou-li i switche upevněny ve stejné výšce jako Simatic S7-1500.

Navíc přehledné uspořádání diagnostických LED a signální kontakt umožňují přesné určení stavu zařízení a rychlou a spolehlivou diagnostiku.

Kromě schválení pro prostředí s nebezpečím výbuchu jsou přepínače rovněž schváleny pro nejrůznější použití v loďařském průmyslu nebo při těžbě surovin. Součástí produktové řady je přepínač Scalance XC108 s certifikací pro použití ve vozidlech veřejné dopravy (E1).

Stejně jako na všechny skupiny produktů Scalance se i na novou řadu Scalance XC-100 vztahuje pětiletá záruka.

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář