Nová odborná studie pomáhá výrobcům strojů šetřit peníze

Datum 25.08.2016

Společnost Eaton zveřejnila nový dokument, který popisuje, jak může její technologie inteligentního komunikačního systému SmartWire-DT zjednodušit zapojení uvnitř řídicích rozváděčů. Nový dokument elektrotechnické společnosti nazvaný Je klasická kabeláž ještě aktuální?, popisuje několik příkladů použití této technologie. Výpočty ze skutečné praxe navíc vysvětlují, jak mohou výrobci strojů dosáhnout významných úspor času a nákladů souvisejících se zapojováním tím, že se eliminuje potřeba dlouhých kabelových vedení.

„Průmyslové sběrnicové systémy nahradily tradiční zapojení v místě použití u všech moderních aplikací prostě proto, že nabízejí značné výhody: šetří čas i peníze, jejich projektování je mnohem jednodušší, nabízí větší flexibilitu funkcí individuálním nastavením parametrů a podporují také rychlé vyhledávání a diagnostiku poruch,“ uvádí autor dokumentu Heribert Einwag, produktový manažer ve společnosti Eaton. „Se svou technologií inteligentního komunikačního systému SmartWire-DT nabízí společnost Eaton stejné výhody i pro jednodušší zařízení, která byla tradičně řízena individuálním zapojením v rámci rozváděčů či dokonce mimo ně, když jsou instalována jako periferní zařízení“

Toto technologické řešení využívá inteligentní moduly, které se připevňují ke standardním prvkům pro řízení motorů. Tyto inteligentní moduly se připojují přes vícevodičový plochý kabel k bráně, která se připojuje ke standardní sběrnici na CPU PLC. Tím, že v sobě slučuje napájení i data, lze pak odstranit téměř veškeré ovládací vodiče z I/O modulů PLC ke spouštěčům motorů a k ovládacím a signalizačním prvkům.

Se snadno dosažitelným snížením nákladů až o 85 procent pomáhá tato technologie inteligentního komunikačního systému výrobcům strojů snížit dobu nutnou na vývoj, projektování, montáž a zapojení. Dále zjednodušuje zapojení ovládání, rozšiřuje diagnostické možnosti na úrovni přístrojů a zvyšuje spolehlivost, konzistenci a pružnost ovládacího systému. Protože lze značně snížit počet kabelových vedení a I/O modulů, je možno navíc uspořit v rozváděči až 40 procent místa.

Dokument si lze stáhnout na adrese: www.eaton.eu/cz/iw/mac

Eaton
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář