Nová generace laserového svařování

Datum 03.11.2016

Panasonic přináší na trh nový systém laserového svařování plastických hmot – řadu VL-W1.

Vláknové lasery Panasonic splňují požadavky kladené na novou generaci laserového svařování a přinášejí tak revoluci do spojování plastických dílů.

Požadavky plastikářského průmyslu jsou vysoké. Zatímco se zvyšuje tlak na rychlost výroby, nové produkty jsou stále komplexnější. Všechny výrobky by proto měly splňovat parametry vysoké kvality, být jasně identifikovatelné a tím umožnit lokalizování v případě následných poruch.

Laserové systémy pro označování výrobků Panasonic se již etablovaly na trhu díky své vynikající kvalitě i nadstandardním službám. Důležitým prodejním argumentem je vláknová laserové technologie MOFPA, která se osvědčila při identifikaci značených plastových komponent. Znalosti a dlouholeté zkušenosti byly použity i při vývoji nového laserového svařovacího systému VL-W1.

Vláknové laserové technologie nabízejí v současné době maximální energetickou účinnost a protože laser nevyžaduje prakticky žádnou údržbu, jsou provozní náklady systému laserového svařování plastových dílů jen zlomkem oproti standardnímu zpracování.

Přednosti laserového svařování plastů

Laserové svařování plastů nabízí rozhodující výhody ve srovnání s konvenčními technologiemi spojování plastů, jakými jsou například ultrazvukové svařování, lepení, atd. Laserové svařování je čistý a přesný proces, ve kterém mohou být plastové součásti spojeny bez viditelných svarů. Spojování pomocí laserové energie nezanechává žádné zbytky lepidla a také nevytváří žádné částečky, jejichž přítomnost může později vést k problémům u hotové součástky. Tento proces spojování při extrémně nízké spotřebě energie zároveň přináší spojování součástek jen pod mírným tlakem. Tento postup zajistí spojení konstrukčních částí bez pnutí a tím pádem s velmi malými deformacemi. U laserových systémů VL-W1 je laserové svařování vysoce přizpůsobitelné potřebám svařovaných součástek.

Jednotlivé kroky procesu mohou být monitorovány a kompletně zdokumentovány, a proto jsou užitečné a použitelné i pro kontrolu kvality.

Nový laserový svařovací systém VL-W1 nabízí mnoho dalších výhod a přináší tak do spojování plastů nové možnosti.

Další informace najdete na adrese: www.laser.panasonic.eu.

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář