Identifikační systém RFID snižuje riziko neoprávněného přístupu i provozních chyb

Datum 30.01.2017

Nový identifikační systém Siemens Simatic RF1000 RFID je flexibilní a jednoduché řešení pro monitorování přístupu ke strojním zařízením a do závodů, a to pomocí nového čtecího zařízení Simatic RF1060R. Je univerzálně použitelný v celé řadě odvětví, ideálně pro výrobce a dodavatele v automobilovém průmyslu nebo pro farmaceutický a potravinářský průmysl.

Firmy mohou využívat identifikační prostředky k identifikaci provozního personálu i ke sledování přístupu ke strojům a do závodů. Systém snižuje riziko neoprávněného přístupu i provozních chyb, což zvyšuje spolehlivost a účinnost jednotlivých procesů.

Simatic RF1060R funguje na vysoké frekvenci 13,56 MHz (HF) a splňuje požadavky norem ISO 14443 A/B (MIFARE) a ISO 15693. I proto mohou zaměstnanci ke kontrole přístupových práv používat své stávající identifikační prostředky. Uživatelé mohou určit volitelný počet uživatelských skupin s různými přístupovými právy a přístupová data dokumentovat, aby bylo možné vysledovat všechny přístupové operace nebo změny. Tento postup je vhodný zejména ve farmaceutickém průmyslu, který se řídí přísnými regulačními požadavky.

RFID čtečky lze snadno začlenit do stávajícího hardwaru, jako jsou systémy pro vizualizace a HMI panely, i do řídicích a IT systémů. Čtečka RF1060R je vybavena USB portem (1,8 m dlouhý kabel s USB konektorem typu A) a může spolupracovat se softwarovými aplikacemi v prostředí Windows 7, 8 a 10. Díky kompaktnímu designu a minimálnímu vyklenutí je ideální pro aplikace s omezenými instalačními možnostmi, jako jsou např. panely. Měla by zároveň odolat i v náročných průmyslových prostředích (krytí IP 65 v přední části) při teplotách od -25 do +55 °C.

Pro více informací: www.siemens.com/rf1000

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář