Zlín film festival končí tuto neděli

Datum 31.05.2017

Máte již jenom pár dnů možnost se účastnit festivalu ZLÍN FILM FESTIVAL. Je to nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jedná se o mezinárodní událost s vynikajícím renomé. Festivalové projekce se uskutečňují nejen ve Zlíně, ale také v řadě dalších měst České republiky. Každoročně festival uvádí přes 350 snímků z více než 50 zemí světa. Od roku 2010 přesahuje návštěvnost festivalu 95.000 dětí i dospělých.


Zlín Film Festival je aktivním členem European Children’s Film Association a International Centre of Films for Children and Young People – CIFEJ. ZFF organizuje rozsáhlý doprovodný, odborný a charitativní program.

ABB je také součástí Vesniček tvůrčích dílniček se svými aktivitami představujícími naše technologie:

  • Robot YuMi  a Programování pomocí učení
  • Zaslání pozdravu z MFF Zlín společně s robotem YuMi
  • Rozšířená realita s Microsoft HoloLens
  • YuMi připravuje omalovánky (Symboly MFF 2017 – Pipi, opice)
  • YuMi – vytvářej vlastní animaci

Kolaborativní robot YuMi® od ABB Robotika a programování pomocí učení

YuMi  otevírá další možnosti využívání automatizace. Patří do nové éry automatizace, jako je montáž drobných součástek, kdy se roboty i lidé podílejí na provádění stejných úkolů. Ukázka je zaměřená na simplifikaci, konkrétně na možnost programování. Abychom umožnili programování YuMi tak snadno, jako když dáte člověku pokyn, co má udělat, vyvinuli jsme programovací systém tak jednoduchý, aby ho mohl použít kdokoliv. Je velmi podobný vyučování. Paže a ruce YuMi lze ovládat pomocí svých vlastních paží a rukou prostřednictvím řady pohybů a jejich souřadnice a činnosti chapadel se zaznamenají na připojeném tabletu, na kterém běží aplikace. Sledujete, jak software mění tyto pohyby do základního kódu, kterým se YuMi ovládá – a to vše v reálném čase. Díky programování pomocí učení se to, co vyžadovalo hodiny zdlouhavého programování, změní na několik minut snadné práce. Pokud jsou operace složitější, než programování pomocí učení dovoluje, je možné využít plný přístup k tradičnímu programování pomocí programovacího jazyka RAPID.

Rozšířená realita s Microsoft HoloLens a RobotStudio od ABB

Technologie jako je virtuální realita a rožšířená realita zásadně mění způsob jak lidé komunikují a interagují mezi sebou i s aplikacemi a softwarem. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet nový headset budoucnosti pro rozšířenou realitu Microsoft HoloLens, který do reálného prostředí umístí pomocí holografie spolupracujícího robota YuMi, nebo další robotické technologie.

Stego 700 x 200 px

Napsat komentář