Apple v prosinci uvede na trh iMac Pro se základní cenou přesahující 100 tisíc Kč

Datum 11.07.2017

Nový model iMac Pro se bude na první pohled od klasických iMaců lišit tmavším vzhledem Space Gray. Ale nebude to jen o jeho vzhledu. Společnost Apple musela uvnitř iMac Pro zcela přehodnotit tepelnou architekturu z důvodů uchycení nových komponent. Výsledkem je nový ventilátorový systém, který podle společnosti nabízí 80 procentní zvýšení chladicí kapacity. Apple ve své tiskové zprávě tvrdí, že nový systém “umožňuje vylepšené interní systémy bez toho, aby se zvýšil šum”.

“Nově jsme sestrojili celý systém a navrhli zcela novou tepelnou architekturu, která zabalí mimořádný výkon do elegantního, tichého prostředí iMacu, které naši zákazníci mají rádi — iMac Pro je obrovským krokem vpřed a v minulosti nikdy nic podobného nebylo.”

27″ iMac Pro bude nabízet rozlišení 5K s Retina displejem a s rozlišením 5.120 x 2.880, jako u dosavadních modelů iMac. Nový procesor Xeon bude dodáván s 8, 10 nebo 18 jádry, což z něj podle společnosti činí “vůbec nejsilnější vyrobený Mac.” Apple jej popisuje jako: “výkonnost třídy pracovních stanic”, a poznamenává, že výkon grafického procesoru (GPU) bude mít výkon 22 teraflops, rychlé SSD úložiště a pokročilé I/O rozhraní.

Xeonové čipy se budou lépe hodit pro aplikace pracujícími s objemnými daty – například velké, vícevrstvé soubory ve Photoshopu, 4K videa nebo 3D scény s obrovskou strukturou – protože tyto čipy jsou obecně robustnější a spolehlivější než čipy Core. Mohou také být vybaveny paměti RAM ECC (error-correcting code, což je v překladu ‘kód opravující chyby’), které mohou zabránit chybám, které by mohly například způsobit ‘zamrznutí’ počítače během dlouhého vykreslování.

Základní paměť iMac Pro bude 32 GB, ale bude konfigurovatelná až do 128 GB. Úložiště bude v základu vybaveno 1 TB SSD, které v konfiguraci může mít maximální kapacitu až 4 TB SSD. Nový iMac Pro bude dodáván s grafickou kartou Radeon Pro Vega s až 16 GB paměti a nabídne tak “pokročilou úpravu grafických prvků” a 3D rendering vude možné provádět v reálném čase. Bude se jednat o nejpokročilejší grafiku v Macu, která dodá až 11 teraflops výpočetního výkonu pro 3D rendrování v reálném čase. Dále se bude moci pochlubit 10Gb Ethernetem, nabídne tak až desetkrát rychlejší síťové připojení.

Maximální cena současného 27″ iMacu s tou nejlepší možnou konfigurací je 165.990 Kč. U nového iMac Pro, který bude na americkém trhu uveden v prosinci tohoto roku a na začátku příštího roku na českém trhu, bude tato cenovka už u základní konfigurace, takže v maximální konfiguraci můžeme očekávat cenu hodně přesahující čtvrt miliónu korun.

Stego 700 x 200 px

Napsat komentář