S napětím sledujeme nejnovější trendy a proud informací posíláme k vám…

Záhada odtajněna! Jan B. promluvil. Český bylinný likér nese podpis od Leonarda

Datum: 14.12.2017

becher_1

Tradiční český bylinný likér Becherovka se vyrábí již od roku 1807. Obsahuje více než dvacet druhů bylin a koření a neobsahuje žádné chemické přísady.

Bylo potřeba nepřidávat žádné chemické látky ani na obal likéru, tedy žádný inkoust. Proto každá lahev obsahuje podpis od Leonarda v podobě data a času výroby, které do etiket vypaluje CO2 laser Solaris e-SolarMark+ 30 W integrovaný přímo do výrobní linky.Úkol byl jasný, pryč s chemií, pryč se spotřebním materiálem, pryč s dalšími náklady na servis. Značení světlem z CO2 laseru Solaris e-SolarMark+ 30 W ve výrobní lince nahradilo nevyhovující inkjet technologii, která vyžadovala doplňování spotřebních materiálů, což přinášelo zvýšené náklady na značení a byl potřeba pravidelný servis na inkjet tiskárnách. Naopak s laserem od prvního značení již vyděláváte a udržuje se tak kultura výroby národního likéru bez přidání chemie. Potravinářský provoz vyžaduje vysokou čistotu, snadnost dezinfekce. Laser Solaris je v celonerezovém provedení a je tak plně vhodný do potravinářského a lahvárenského průmyslu.Jednoduchost instalace laseru na výrobní lince vyžadovala doplnění o enkodér pro snímání rychlosti linky a fotobuňku pro detekci lahve. Značení je tak plně automatické a nevyžaduje žádnou obsluhu, i když obsluha může editovat veškeré parametry laseru přes 15 palcový dotykový displej.
Produkce není vůbec malá, a tak CO2 laser značí pěkných 14.000 lahví/hod datem a časem výroby na papírovou etiketu umístěnou na lahvi. Systém je připraven pro implementaci do podnikového ERP a MRP díky ethernetovému rozhraní s IP adresou a propracovanému komunikačnímu protokolu. Kdyby přece jenom došlo k něčemu neočekávanému, tak veškerou zálohu nastavení laseru lze uložit nebo obnovit přes USB stick.

Benefity:

  • Celonerezové provedení laseru
  • Laser nevyžaduje žádné provozní kapaliny, šetří tak provozní výdaje
  • Jednoduchá obsluha přes dotykový displej s plně automatickým chodem
  • Značení za pohybu – zde necelé 4 ks/sec
  • Veškeré údaje ke značení se generují v řídicí jednotce laseru, není tak nutný PC či jiný nadřazený systém
  • Připravenost pro implementaci do podnikového ERP systému
  • Záloha parametrů laseru na USB stick

Leonardo Technologies

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *