S napětím sledujeme nejnovější trendy a proud informací posíláme k vám…

Nová alternativa ke kolonoskopii je stejně snadná jako spolknutí pilulky

Datum: 20.12.2017

pillcam-colon-2-capsule

Pacient spolkne kapsli PillCam Colon 2, vybavenou dvěma mikrokamerami na obou koncích. Jakmile kapsle prochází zažívacím traktem, kamery zachycují obraz a přenáší jej bezdrátově do rekordéru, který pacient nosí na opasku.

Jako první tuto nejnovější alternativu nabízí za příplatek univerzitní nemocnice Loyola Medicine v Chicagu. Stejně jako nepříjemná kolonoskopie, může tento nový způsob vy­še­tře­ní identifikovat výrůstky polypů. Bě­hem standardní kolonoskopie je flexibilní trubka lékařem vložena do ko­nečníku a vedena až do tlustého střeva. Kamera na konci kolonoskopu umožňuje vizualizaci polypů, které v případě kdy nejsou včas odstraněny se můžou změnit na rakovinový nádor. Standardní kolonoskopie je bezpečná a doposud byla jediným způsobem pro zjišťování rakoviny tlustého střeva. Nicméně, pro mnohé pacienty je tato procedura velmi nepříjemná.

Nový způsob zjišťování polypů ve střevech obnáší jen spolknutí elektronické kapsle a zapití vodou. Poté, co je kapsle na jedno použití z těla vyloučena, spláchne se do záchodu. Pacient pouze svému lékaři vrací rekordér se všemi potřebnými daty. Pokud je nalezen polyp, pak už pacient podstoupí kolonoskopii k jeho odstranění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *