Zařízení ovládaná zadarmo mobilním telefonem, víte o nich?

Datum 08.02.2018

Díky zařízení GSM klíč, které využívá ke komunikaci mobilní síť, můžete ovládat různá zařízení. Tato technologie je cenově dostupná, pořídíte ji již od 3750 Kč, a řeší mnoho nepříjemností, které přináší klasické dálkové ovládání. V ovládaném zařízení je modul se SIM kartou. Ten zaznamená prozvonění a následně vytvoří elektrický impuls, který spustí naplánovanou akci. Výborné na této technologii je, že je její používání prakticky zadarmo. “Ovládací” hovor totiž není uskutečněn a jde vždy jen o prozvonění.

Zařízení vybavené GSM klíčem je zároveň bezpečné. Majitel si může zvolit konkrétní mobilní čísla, která budou dané zařízení ovládat. U verzí určených pro běžné domácnosti a malé firmy je počet uživatelů v řádech desítek, u PROFI verzí pro velké firmy může jedno zařízení ovládat i několik stovek uživatelů. Tato technologie je úžasná svojí jednoduchostí a praktičností.

Klíčové vlastnosti GSM Klíče

  • Provoz je zdarma
  • Systém je maximálně bezpečný
  • Pohodlně se ovládá
  • Uživatele je možné spravovat pomocí SMS/APLIKACE nebo na PC

Výhody GSM klíče oproti klasickým ovladačům

  • Během minuty můžete přidávat nebo odebírat klidně i desítky uživatelů
  • Nemusíte pořizovat, hlídat ani udržovat ovladače
  • Dostupná historie přístupů

Vrata, brány a pojezdy

Právě na vrata, brány a pojezdy se GSM klíč používá nejčastěji. „Tato technologie je oblíbená hlavně u garážových a vjezdových vrat. My ji dodáváme několika významným partnerům, kteří vyrábějí vrata “ uvedl Viktor Šrámek, obchodní manager ostravské společnosti Sectron, která je největším tuzemským výrobcem komponentů pro tuto technologii.

Oproti běžným dálkovým systémům má GSM klíč nespornou výhodu v tom, že pomocí něj můžete bránu obsluhovat na jakoukoliv vzdálenost. „Můžete třeba ležet na pláži a otevřít na dálku bránu svého pozemku v Čechách zahradníkovi, který vám jde posekat trávník.“ směje se Viktor Šrámek. Ale teď vážně. Pokud prozvoníte GSM klíč v pravý čas, můžete si načasovat otevření brány tak, abyste jen projeli a neblokovali provoz. Bránu můžou navíc otevírat všichni členové rodiny a vy nemusíte přikupovat drahé ovladače. Nového uživatele přidáte jednoduchým potvrzením SMS, stejně jednoduše mu oprávnění odeberete.

Rolety, markýzy a žaluzie

Kromě vrat jsou GSM klíče využívány i k ovládání stínicí techniky. Není nad to, když můžete v parném slunném dni zatemnit domácí okna s dostatečným předstihem, než přijedete domů, uvádí dále Viktor Šrámek. Velmi pohodlné a praktické pak může být ovládat mobilem zastínění vysoké pergoly, markýzy nebo zastřešení bazénu.

Kotle a klimatizace

Stále rostoucím segmentem, který se těší oblibě dálkového ovládání jsou kotle a klimatizace. V kombinaci s ovládáním stínicí techniky můžete ovládáním těchto přístrojů na dálku ušetřit i desítky tisíc korun ročně. S příchodem zařízení podporující technologie IoT se bude tento trend neustále rozšiřovat.

„Řada zákazníků používá GMS klíč pro ovládání topné soustavy například na chalupě. Ve čtvrtek navečer jednoduše odešlou SMS a klidně spustí plynový kotel v objektu vzdáleném stovky kilometrů. Když pak v pátek po práci dorazí, mají perfektně vytopeno“, říká pan Šrámek.

Běžné domácí spotřebiče

Technologie IoT se v současné době masivně rozrůstají. Na podzim roku 2018 je deklarován příchod NB-IoT (NarrowBand-IoT), což je nová bezdrátová úzkopásmová technologie LPWA vyvinutá právě pro internet věcí. Živým příkladem je například firma Bosch. Ta do svých praček montuje snímače, které odhalí, že se buben pračky zpomalil ze standardních 7000 otáček za minutu na 5000. Zákazník by si takového detailu nebyl schopný všimnout, dokud by se závada postupně neprojevila dalšími poruchami. Avšak díky snímačům a propojení stroje do sítě, může pračka kontaktovat servisní centrum s přesným popisem aktuální závady. Ten následně kontaktuje klienta a zašle servisního technika.

Pokrok nezastavíme a vývoj technologií, který jde stále rychleji kupředu, tomu nasvědčuje. Komponenty potřebné pro GSM klíče se vyrábí v ostravské firmě Sectron, která je dvorním dodavatelem dílů pro internet věcí.

Sectron
Výstava Volty 700 x 200 px

Komentáře k článku (1)

  1. Dobrý den,
    poptávám cenu na zařízení otevírání vrat mobilem.Děkuji Nachtmannová

Napsat komentář