Frýdecká Frýda má svou nabíječku pro elektromobily

Datum 17.02.2018

Majitelé elektromobilů na severu Moravy mají opět důvod k radosti: Skupina ČEZ spustila od února tři dobíjecí stanice ve frýdeckomísteckém obchodním centru Frýda. Všichni elektromobilisté navíc mohou využívat zcela nový tarif Elektřina pro dobíjení, který zaručuje výhodné ceny elektřiny doma i na cestách.

Nové dobíjecí stanice, z toho jedna rychlodobíjecí a dvě stanice standardního dobíjení, jsou řidičům k dispozici v prvním podzemním podlaží OC Frýda. Přístup k nim je navíc možný i mimo otevírací dobu veřejného parkoviště, záleží na dohodě s ostrahou.

Tarif Elektřina pro dobíjení zákazníkovi zajišťuje, že veškerá elektřina spotřebovaná v jejich domácnosti pochází z obnovitelných zdrojů ČEZ, a především je výhodný i finančně. Majitel elektromobilu ho totiž využije také pro pokrytí spotřeby v celé domácnosti. Oproti stávající standardní kombinaci služeb pro elektromobilisty (smlouva na dobu neurčitou, distribuční sazba pro dobíjení „D27d-Elektromobilita“ a čip pro dobíjení na veřejných stanicích) vychází produkt „Elektřina pro dobíjení“ jako výhodnější. Například při spotřebě 10 MWh ušetří zákazník téměř 3 tisíce korun ročně. Produkt je navíc na dobu neurčitou, bez fixací a závazků.

„Produkt v sobě kombinuje výhodnou elektřinu pro domácí dobíjení a čip, se kterým budou elektromobilisté čerpat energii pohodlně a bez omezení na kterékoli dobíjecí stanici ČEZ,“ říká člen představenstva ČEZ a ředitel divize obchod a strategie Pavel Cyrani.

Čip lze využít v celé síti dobíjecích stanic Skupiny ČEZ, která je provozovatelem nejrozsáhlejší sítě dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice. Ta nyní zahrnuje 41 rychlodobíjecích stanic a 50 stanic normálního dobíjení, letos se jejich počet zvýší o dalších několik desítek.

 

Víte že…           

  • Je možné elektromobil dobít z jakékoli standardní zásuvky 230 V? Doba dobíjení se odvíjí od kapacity baterie, může trvat například 5 až 8 hodin.
  • Pro rychlejší dobíjení je vhodné pořídit si domácí nabíjecí stanici, tzv. wallbox? Tato stanice zvládne nabít elektromobil rychleji.
  • Veřejné dobíjecí stanice pro elektromobil od ČEZ se nacházejí napříč celou ČR a jejich počet stále přibývá? Stanice jsou samoobslužné, fungují nonstop a je možné zde nabít prakticky jakýkoli elektromobil.
  • Doba nabíjení na veřejných dobíjecích stanicích se odvíjí od kapacity baterie a typu stanice? U klasické nabíjecí stanice je možné naplno dobít baterii za 2 až 4 hodiny a u rychlonabíjecí stanice je možné mít 80 % baterie nabité už za 20 minut.
ČEZ
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář