Inovativní enkodér MIG NOVA+

Datum 05.03.2018

Velmi kompaktní enkodér MIG NOVA+ je dostupný s rozlišením 1 až 2048 pulsů na otáčku. Enkodér se skládá z vulkanizovaného magnetického kroužku, který se jednoduše upevní na hřídel motoru a příruby, v které je osazena elektronika enkodéru. Příruby mají standardní IEC rozměry a díky tomu lze enkodéry MIG bez problémů osadit na všechny konvenční motory.

MIG NOVA+ je inovativní svým způsobem montáže na motor. U standardních enkodérů je nutno upravit hřídel motoru pro možnou zadní montáž. Motor musí mít delší kryt ventilátoru a tím tak vznikají velké problémy s instalací dalšího příslušenství, jako je brzda nebo nezávislé chlazení. Všechny tyto problémy řeší právě enkodér MIG, který se instaluje na přední stranu motoru (je možné osazení také na straně ventilátoru).

Toto řešení je také jedinou možnou variantou pro pohony, které jsou již nasazeny v plném provozu. Tento chytrý způsob integrace umožňuje použití i v prostředí s požadavkem na vysoké krytí – jako je například potravinářský průmysl a to bez dalších nákladů na dodatečné krytí. S minimální šířkou zástavby 7mm je kompletní pohon pouze nepatrně delší. Toto spojení navíc zaručuje ochranu enkodéru před mechanickým poškozením.

Přehled základních parametrů:

  • maximální rychlost: 6 000 ot/min-1 (1 024 pulzů); 3 000 ot/min-1 (2 048 pulzů)
  • krytí: IP 55, IP 67
  • napájení: 5-24 VDC
  • výstupní signály: pulzy A90° B a A90° B negované
  • maximální frekvence: ≤100 kHZ
  • tolerance hřídele motoru: 0,2 mm axiálně; 0,05 mm radiálně

Podrobné informace, parametry a rozměry naleznete zde.

SPOLEČNOST RAVEO BUDE OPĚT SOUČÁSTÍ VELETRHU AMPER!

I v letošním roce se společnost RAVEO zúčastní 26. ročníku veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení AMPER 2018. Navštivte veletržní expozici, kde se dozvíte podrobné informace o produktovém portfoliu a jeho novinkách. Dále o možnostech, které RAVEO nabízí novým i stávajícím zákazníkům či velmi široké nabídce zákaznických služeb od bezplatných konzultací, 3D projekcí na míru, montáži, záběhu a testování pohonných sestav a spoustu dalších.

Společnost RAVEO s.r.o. působí na českém a slovenském trhu, kde nabízí komponenty pro pohonnou techniku. Zaměřuje se na průmyslové aplikace, kde je vyžadován pohyb a polohování. Svým zákazníkům vychází vstříc technickými konzultacemi,  zpracováním optimálního návrhu až po následný servis. Nabízí produkty od renomovaných výrobců a také kompletní řešení s ohledem na okolní technologii. V produktové nabídce naleznete mechanické i elektrické prvky jako jsou elektromotory, převodovky, mechanické vedení či frekvenční měniče.
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář