Nová hnací sila digitální transformace v technologii budov

Datum 20.06.2018

Divize Building Technologies společnosti Siemens získává společnost Enlighted Inc., předního poskytovatele inteligentních systémů IoT (internet věcí) budov, se sídlem v Silicon Valley. Tato společnost je se svým pokročilým digitálním senzorickým systémem úspěšným hráčem na trhu inteligentních budov.

Obě strany se dohodly, že nezveřejní finanční údaje transakce. Dokončení transakce se očekává v průběhu třetího čtvrtletí roku 2018. Společnost Enlighted bude řízena jako nezávislá právnická osoba a dceřiná společnost plně vlastněná společností Siemens Industry, Inc.

  • Divize Building Technologies společnosti Siemens získává předního poskytovatele inteligentních systémů IoT budov
  • Siemens rozšiřuje technologie inteligentních budov o digitální senzorický systém, jehož ústředním prvkem je pokročilá aplikace pro řízení osvětlení
  • Sběr vícenásobných souborů dat umožňujících zvýšení transparentnosti a efektivity zlepší výkon budovy
  • Transakce by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí roku 2018

Vývojem IoT platformy založené na použití multifunkčních čidel s využitím potenciálu získaných dat zanechala společnost Enlighted v revoluci technologie inteligentních budov výraznou stopu.“ uvedl Matthias Rebellius, CEO Siemens Building Technologies. „Tímto krokem prokazujeme náš závazek být hnací silou digitalizace v oblasti inteligentních budov.“

Společnost Enlighted dosáhla svého vůdčího postavení v oblasti technologie díky své špičkové IoT platformě pro komerční nemovitosti. Platforma sestává z multifunkčních čidel, distribuovaných výpočtů, vlastní sítě a softwarových aplikací. Základem platformy společnosti Enlighted jsou inteligentní čidla bezpečně přenášející data do cloudu. Využitím platformy lze navíc dosáhnout snížení spotřeby energie, lepšího využití prostoru a majetku a zlepšení environmentálního managementu.

Se společností Siemens jako globálním partnerem urychlíme inovace i přijetí našich technologií inteligentních budov na mezinárodním trhu,“ uvedl Joe Costello, předseda a ředitel Enlighted Inc.

Enlighted analyzuje a vizualizuje data shromážděná z čidel za účelem snížení provozních nákladů a zlepšení vnitřního života budovy. Tato čidla mohou být instalována do každého svítidla s frekvencí snímání údajů 65krát za sekundu. Smyslem snímání je detekce změn prostředí a obsazenosti prostoru a reakce na změnu potřeby osvětlení a HVAC (topení, ventilace a klimatizace) v reálném čase. Na základě pokročilé aplikace pro řízení osvětlení dnes může platforma Enlighted v kombinaci s moderními LED svítidly snížit náklady na osvětlení budovy až o 85 procent. Kromě toho je platforma schopna lokalizovat osoby a majetek uvnitř budovy a analyzovat obsazenost jednotlivých podlaží a místností. V kombinaci s řešeními Siemens je platforma Enlighted schopna optimalizovat energetickou účinnost systémů HVAC.

Interakce mezi budovou a lidmi je pro zvýšení produktivity, energetické účinnosti a komfortu uvnitř budovy zcela zásadní. Od svého založení se společnost Enlighted soustřeďuje na pochopení toho, jak dosáhnout vyšší efektivity budov a větší produktivity lidí, kteří v budovách pracují. Inteligentní platforma IoT společnosti Enlighted s digitálním senzorickým systémem použitelným v jakémkoli svítidle umožňuje interakci mezi lidmi a budovami na vyšší úrovni a stává se tak klíčovým prvkem revoluce v inteligenci budov.

Siemens
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář