Vše v jednom: “enclosed drive” DG1

Datum 10.08.2018

Společnost Eaton zabývající se řízením energie nyní nabízí univerzální frekvenční měnič DG1 jako součást sestavy “enclosed drive”: Toto řešení poskytuje systémovým integrátorům produkt s předem zapojeným a testovaným typem rozváděče, ve kterém jsou již instalovány všechny komponenty potřebné pro ovládání pohonů. Veškeré prvky, od svorek až po ovládací panel a samotný měnič, pocházejí z produktového portfolia společnosti Eaton a zajišťují tak harmonickou souhru všech součástí pohonu.

Tento modulární systém je k dispozici pro aplikace od 30 kW do 630 kW a díky své flexibilitě se může individuálně přizpůsobit potřebám zákazníka. To významně snižuje náklady spojené s inženýrskými pracemi, objednávkami, zapojením, instalací a testováním. Pro zákazníky to znamená kratší dodací lhůty a nižší cenu. Zákazník tak obdrží spolehlivý systém, který byl testován jako produkt typu “vše v jednom”.

Řada frekvenčních měničů PowerXL DG1 byla navržena pro náročné aplikace v průmyslových prostředích a stavebních službách. Díky uživatelské přívětivosti, vysokému jmenovitému zkratovému výkonu a mnoha integrovaným funkcím přispívají měniče DG1 k realizaci bezpečnějších, efektivnějších a spolehlivějších strojů a systémů. Zároveň snižují spotřebu energie až o 10% ve srovnání s jinými měniči na trhu. Integrované funkční bloky pro různé standardní aplikace otevírají řadu možností pro tento systém frekvenčního měniče: Ať už jde o napájení vzduchotechniky, dopravního pásu nebo kompresoru, vše je možné. PowerXL DG1 se může pochlubit také rozsáhlými funkcemi pro použití v čerpacích aplikacích: To umožňuje realizaci systému s až pěti čerpadly; mezi další výhody patří například funkce plnění potrubí, funkce pro ovládání záložního čerpadla, automatické střídání čerpadel a funkce regulace tlaku a průtoku.

Pro verzi “enclosed drive” jsou PowerXL DG1 a všechny potřebné komponenty již integrovány a předem zapojeny v rozváděči. Systém se spoléhá výhradně na výrobky vyráběné společností Eaton: jističe, řídicí transformátory, DC pojistky, výstupní filtry, ovládací prvky RMQ, bezpečnostní moduly, napájecí zdroje 24 V atd. To zaručuje harmonickou a bezporuchovou interakci všech součástí. V závislosti na použité aplikaci mohou být také použity namísto zařízení PowerXL DG1 jednotky SPX společnosti Eaton – například tam, kde je vyžadováno schválení pro použití na lodích.

Každý modulární „enclosed drive“ je postaven s pomocí prvků rozváděčového systému xEnergy. K dispozici je také samostatně stojící verze. Modulární konstrukce umožňuje jasné oddělení různých funkčních oblastí – je tedy možné přidat řadu dalších přístrojů, ať už pro napájení, integraci do systému SmartWire-DT, nebo pro připojení měniče k PLC. Lze doplnit také přiřazené moduly filtrů včetně ultra-harmonických verzí. Tyto moduly zabraňují šíření harmonického rušení a s ním souvisejích účinků. Zmíněné harmonické filtry s velmi nízkou hodnotu rušení se používají například v budovách, a to zejména v případě, že se pro přenos informací využívá i rozvodná síť.

Z mechanického hlediska se komponenty ovládacího panelu dokonale přizpůsobují rozváděčům firmy Eaton, což snižuje čas i prostor potřebný pro instalaci a umožňuje větší flexibilitu. Kompletní jednotky zahrnující rozváděč, montážní systém a ovládací panel byly testovány v souladu s normou IEC / EN 61 439, a tak nabízejí vysokou celkovou bezpečnostní úroveň.

Pro více informací navštivte www.eaton.eu/powerxl.
Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář