Senzory Panasonic s přidanou hodnotou – IO-Link

Datum 26.09.2018

Panasonic implementuje IO-Link do jednotlivých výrobních řad senzorů. Zesilovače senzoru s optickými vlákny (FX-550L), snímače tlaku (série DP-100L) a měřicí senzory (řada HG-C1000L) nyní mohou komunikovat přes IO-Link. Kromě standardních výhod poskytovaných IO-Link, jako jsou externí parametrizace a jednoduchá výměna zařízení, nabízejí senzory Panasonic s IO-Link integrovanou funkci autodiagnostiky. Tato funkce obsahuje pro každý typ snímače předdefinované úrovně výstrah.

Senzor automaticky vysílá varovný signál, když je ohrožena jeho správná funkčnost, například když FX-550L detekuje snížení intenzity světla na přijímači. Funkce automatické diagnostiky šetří čas, protože si tuto funkci nemusí implementovat uživatelé sami.

Díky standardizované technologii IO-Link mohou uživatelé snadno integrovat senzory na příslušnou komunikační úroveň.

Úroveň senzoru

V případě senzorů s běžným způsobem přenosu dat prostřednictvím digitálních nebo analogových výstupů je jednou z nevýhod nutnost připojení každého jednotlivého senzoru samostatně. Díky standardizované technologii IO-Link jsou senzory (schopné IO-Link komunikace) spojeny přes jedno komunikační vedení.

Řídící komunikační jednotka IO-Link

Řídící jednotka IO-Link tvoří spojení mezi příslušným senzorem a komunikační páteří. Slouží jako rozbočovač, kde jsou připojeny různé senzory. IO-Link master pak pracuje s příslušnou komunikační sběrnicí. K dispozici jsou následující typy komunikačních jednotek IO-Link:

  • EtherCAT (obj. č.: IOLINK-ETHERCAT-MASTER)
  • Profinet (obj. č.: IOLINK-PROFINET-MASTER)
  • EtherNet/IP (obj. č.: IOLINK-ETHERNET-IP-MASTER)

 

Výhody technologie IO-Link:

  • Snížení nákladů: Standardizované připojení pomocí kabelů s konektory M12 usnadňuje instalaci a zjednodušuje správu skladových zásob.
  • Snížení času a úsilí: IO-Link senzory lze připojit rychlým a snadným způsobem. Centrální parametrizace šetří čas, protože funguje současně pro několik zařízení (konfigurace, výměna).
  • Funkce autodiagnostiky: Vestavěná funkce autodiagnostiky od společnosti Panasonic poskytuje specifické signály. To uživatelům ušetří potíže s vlastní implementací obdobné funkce diagnostiky samotných senzorů Panasonic.
  • Efektivita stroje: Značně se zlepšuje efektivita stroje, protože všechny hodnoty a parametry lze v reálném čase číst a centrálně zpracovávat.
  Miniaturní fotoelektrické senzory

EX-Z

Ultra-tenké miniaturní fotoelektrické senzory

EX-10

Ultra-kompaktní miniaturní fotoelektrické senzory

EX-20

Miniaturní fotoelektrické senzory se závitem

EX-30

Miniaturní laserový snímač

EX-L200

Rozměry 8 x 14 x 3 mm (Š x V x H) 10 x 14,5 x 3,5 mm (Š x V x H) 10.5 x 19 x 8,2 mm (Š x V x H) M4 8,2 x 23,4 x 12 mm (Š x V x H)

 

Dostupné typy Jednocestný Jednocestný a difúzní Jednocestný, dvoucestný a difúzní Jednocestný a difúzní typ Jednocestný, dvoucestný a difúzní
Rozsah snímání 500 mm 1 m 2 m 800 mm 3 m
Nejmenší snímaný objekt 0,3 mm 0,1 mm 2,6 mm 2 mm 0,3 mm
Zvláštní vlastnost Nejmenší optický senzor s vestavěným zesilovačem Barevné LED indikují stav signálu Elektronika, optika a LED displej – vše integrováno Snadné mechanické upevnění Velmi tenký paprsek pro detekci miniaturních objektů z velké vzdálenosti
Panasonic
Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář