S napětím sledujeme nejnovější trendy a proud informací posíláme k vám…

Senzory Panasonic s přidanou hodnotou – IO-Link

Datum: 26.09.2018

1815_IO_Link

Panasonic implementuje IO-Link do jednotlivých výrobních řad senzorů. Zesilovače senzoru s optickými vlákny (FX-550L), snímače tlaku (série DP-100L) a měřicí senzory (řada HG-C1000L) nyní mohou komunikovat přes IO-Link. Kromě standardních výhod poskytovaných IO-Link, jako jsou externí parametrizace a jednoduchá výměna zařízení, nabízejí senzory Panasonic s IO-Link integrovanou funkci autodiagnostiky. Tato funkce obsahuje pro každý typ snímače předdefinované úrovně výstrah.

Senzor automaticky vysílá varovný signál, když je ohrožena jeho správná funkčnost, například když FX-550L detekuje snížení intenzity světla na přijímači. Funkce automatické diagnostiky šetří čas, protože si tuto funkci nemusí implementovat uživatelé sami.

Díky standardizované technologii IO-Link mohou uživatelé snadno integrovat senzory na příslušnou komunikační úroveň.

Úroveň senzoru

V případě senzorů s běžným způsobem přenosu dat prostřednictvím digitálních nebo analogových výstupů je jednou z nevýhod nutnost připojení každého jednotlivého senzoru samostatně. Díky standardizované technologii IO-Link jsou senzory (schopné IO-Link komunikace) spojeny přes jedno komunikační vedení.

Řídící komunikační jednotka IO-Link

Řídící jednotka IO-Link tvoří spojení mezi příslušným senzorem a komunikační páteří. Slouží jako rozbočovač, kde jsou připojeny různé senzory. IO-Link master pak pracuje s příslušnou komunikační sběrnicí. K dispozici jsou následující typy komunikačních jednotek IO-Link:

  • EtherCAT (obj. č.: IOLINK-ETHERCAT-MASTER)
  • Profinet (obj. č.: IOLINK-PROFINET-MASTER)
  • EtherNet/IP (obj. č.: IOLINK-ETHERNET-IP-MASTER)

 

Výhody technologie IO-Link:

  • Snížení nákladů: Standardizované připojení pomocí kabelů s konektory M12 usnadňuje instalaci a zjednodušuje správu skladových zásob.
  • Snížení času a úsilí: IO-Link senzory lze připojit rychlým a snadným způsobem. Centrální parametrizace šetří čas, protože funguje současně pro několik zařízení (konfigurace, výměna).
  • Funkce autodiagnostiky: Vestavěná funkce autodiagnostiky od společnosti Panasonic poskytuje specifické signály. To uživatelům ušetří potíže s vlastní implementací obdobné funkce diagnostiky samotných senzorů Panasonic.
  • Efektivita stroje: Značně se zlepšuje efektivita stroje, protože všechny hodnoty a parametry lze v reálném čase číst a centrálně zpracovávat.
 Miniaturní fotoelektrické senzory

EX-Z

Ultra-tenké miniaturní fotoelektrické senzory

EX-10

Ultra-kompaktní miniaturní fotoelektrické senzory

EX-20

Miniaturní fotoelektrické senzory se závitem

EX-30

Miniaturní laserový snímač

EX-L200

Rozměry8 x 14 x 3 mm (Š x V x H)10 x 14,5 x 3,5 mm (Š x V x H)10.5 x 19 x 8,2 mm (Š x V x H)M48,2 x 23,4 x 12 mm (Š x V x H)

 

Dostupné typyJednocestnýJednocestný a difúzníJednocestný, dvoucestný a difúzníJednocestný a difúzní typJednocestný, dvoucestný a difúzní
Rozsah snímání500 mm1 m2 m800 mm3 m
Nejmenší snímaný objekt0,3 mm0,1 mm2,6 mm2 mm0,3 mm
Zvláštní vlastnostNejmenší optický senzor s vestavěným zesilovačemBarevné LED indikují stav signáluElektronika, optika a LED displej – vše integrovánoSnadné mechanické upevněníVelmi tenký paprsek pro detekci miniaturních objektů z velké vzdálenosti
Panasonic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

19 − čtyři =