Unikátní pracovní světla a čelovka Thorsman

Datum 15.10.2018

Společnost Schneider Electric přináší na trh novou generaci profesionálních pracovních světel Thorsman. Jasné a neměnné denní světlo na vašem pracovišti v kteroukoliv dobu.

Pracovní světla Thorsman

Díky nové technologické platformě LED mají světla lepší energetickou účinnost (až 100 lm/W), vyšší kvalitu světla a delší životnost – až 50 000 hodin. To odpovídá až 25 letům provozu (8 hodin, 5 dní v týdnu). Pracovní světla jsou velice robustní (odolnost IK07), díky gumovému rámu tlumícímu nárazy odolají i náhodnému pádu. Jsou určena pro vnitřní i venkovní použití ve velmi náročných podmínkách (krytí IP54 až IP67), při teplotách od -25 do +40 ºC.

Díky technologii LED se nepřehřívají a nemohou tedy být příčinou požáru. Přední část je kryta difuzorem pro rovnoměrný rozptyl světla a snížení oslnění pracovníků. V zadní části jsou vybavena jednou či dvěma zásuvkami pro připojení dalších přístrojů do příkonu až 3600 W (například vrtačky), takže mohou sloužit i jako prodlužovací přívod. Světla je možné postavit na zem, pověsit na zeď nebo umístit až dvě vedle sebe na stativ. Barevná teplota je buď 4500 K nebo 6000 K pro věrné podání barev i pro malíře. Jsou dodávána ve čtyřech provedeních od světelného toku 1500 lm až po 4000 lm s výkonem od 18 do 50 W.

Pro pracovní prostor, kde zatím chybí přívod elektrické energie, je navržena varianta pracovního světla s integrovaným akumulátorem. Toto pracovní světlo vydrží svítit až 3 hodiny a balení obsahuje kromě standardní síťové nabíječky i nabíječku do auta.

Pracovní čelovka Thorsman

Součástí nové řady pracovních světel Thorsman je i profesionální pracovní čelové světlo, které má unikátní funkci bezdotykového zapínání a vypínání. Tuto funkci oceníte hlavně tehdy, když pracujete v hrubých rukavicích nebo máte ruce špinavé. Pouhým mávnutím ve vzdálenosti cca 20 cm před čelovkou ji zapnete nebo vypnete, tak jak zrovna potřebujete. Další unikátní vlastností je úhel svícení čelovky. Na rozdíl od jiných typů nesvítí v úzkém kuželu, ale osvětlí celou šířku pracoviště v kruhu.

Čelovka je lehká, má široký pohodlný pásek, dobře sedí na hlavě a příjemně se nosí, takže vás v práci nijak neomezuje. Má dvě úrovně svítivosti a integrovanou baterii, která se nabíjí přiloženým USB kabelem. Při nabíjení signalizují malé LED diody červeně nebo zeleně úroveň nabití. Baterie vydrží až 2000 nabíjecích cyklů. Čelovka používá novou technologii LED čipů COB (Chips on Board), kdy celý pásek je vlastně jedna velká LED. Čelovka je robustní, má gumové tělo v krytí IP65 a odolnost IK07.

Malá pracovní svítilna

Thorsman Nabídku doplňuje malá profesionální kapesní svítilna Thorsman Mini 1.3 LED, s výkonem 1,3 W a svítivostí až 110 lm. Její výhodou je hlavně kompaktnost, rozměry pouze 120 x 59 x 25 mm i malá hmotnost 112 g. Stejně jako pracovní čelovka používá i tato svítilna technologii LED čipů COB a jistě oceníte flexibilitu uchycení – má otočný háček na zavěšení, má držák na opasek nebo kapsu, má zabudovaný silný magnet i běžnou rukojeť.

Dny teplárenství 700 x 200 px

Komentáře k článku (1)

Napsat komentář