S napětím sledujeme nejnovější trendy a proud informací posíláme k vám…

Vesmír je nakloněn, značení laserem už dávno není cenové sci-fi

Datum: 22.11.2018

UFO

Myslíte ekonomicky a máte strach, že laser je drahý? Myslíte si, že laser je pro vás nedobytný jak válečné zlato ve švýcarských bankách? Myslíte, že laser je aristokracií v průmyslu a modrá krev je jen pro vyvolené?

V Leonardu vás vyvedeme z omylu. Současné ceny CO2 laserů jsou shodné s inkjet CIJ technologií. Oproti ní ale CO2 lasery nabízí mnohem více předností, a především následnou ekonomiku provozu bez nákladů na spotřební materiál. Navíc i ceny vláknových laserů jsou v porovnání s jejich životností velmi nízké.

Hodně světla za málo peněz s CO2 laserem

Je potřeba být trendy a vyměnit šatník průmyslových věciček u vás v provozu. Již za cca 250.000 Kč (10.000 EUR) je možné mít plnohodnotný CO2 laser Solaris eMark s dostatečným výkonem 10 W pro značení do lakovaného kartonu, skla, etiket nebo na plastové krabičky. Značení jako pěst, tedy se značící plochou 100 x 100 mm, kterou lze polohovat na přímé nebo úhlové značení (ve směru 90°) navíc s možností značit za pohybu na výrobky na dopravníku nebo ve statickém režimu na stojící produkty.

Ekonomika provozu je oproti inkjet technologii zvýrazněna právě značením bez použití spotřebních materiálů, jako je inkoust a ředidlo. Důležitým faktorem pro návratnost investice je životnost CO2 trubice, která je odhadována na 45.000 hodin kontinuálního výkonu. V porovnání s inkjet technologií může být návratnost investice i do jednoho roku! Baví vás nejmodernější retro? Tak si zůstaňte u tlačítkového telefonu. Ale s lasery Solaris jdete do budoucnosti s volitelným dotykovým terminálem pro nastavení laseru. Ovládání je svým intuitivním menu a velkými tlačítky připraveno i pro ovládání v těžkém průmyslu, například prstem v ruka­vi­ci. Pro propojení s PLC automatem nebo s PC je laser vybaven Ethernet konektorem s nastavením vlastní IP adresy. Komunikačním protokolem je možné laser kompletně ovládat. Jak volbu zprávy, tak i zasílání proměnných údajů, například hodnoty hmotnosti z váhy. I když jde o velmi levný průmyslový laser, jeho software obsahuje možnost tisku GS1 čárových kódů, datamatrix kódů, grafiky a loga ve vektorové kvalitě a tisk textu bez omezení řádků (omezeno jen značenou plochou).

Bez kouzel, čar a zaklínadel, vláknem do kovu již za 4 kačky

Není vůbec pravdou, že průmyslové lasery pro značení do kovu nebo pro kontrastní značení do plastového materiálu jsou drahé. Jejich cena je cca 500.000 Kč (20.000 EUR). V přepočtu na pořizovací cenu (laseru e-SolarMark FLS, který má životnost laserového zdroje 145.000 hodin kontinuálního výkonu) vás hodina provozu vyjde ani ne na 4 kačky a na to má opravdu každý!

Svou vlnovou délkou laserového paprsku, na rozdíl od CO2 laseru, působí i do kovových materiálů. Velmi kontrastní značení vytváří i na většině plastových materiálů. Díky kontrastnímu značení je pak možné číst čárové kódy a datamatrix kódy běžnými čtečkami. Značící pole vláknových laserů může být až 500 x 500 mm.

Stejně jako jedinečná socha překonává zahradní trpaslíky, stejně tak Solaris laser překonává konstrukcí imitátory průmyslové technologie. Konstrukce laserů je v celonerezovém provedení a je vybavena autonomní řídicí jednotkou, veškerými nutnými bezpečnostními prvky, jako je total Stop, blokace zapnutí laseru klíčkem, nebo standardně vybavenou bezpečnostní záklopkou, kterou lze externě ovládat a dosáhnout tak třídy bezpečnosti PLe.

Díky LAN/Ethernet komunikačnímu protokolu lze lasery ovládat dálkově. Díky USB vstupu lze připojit i WiFi modul a jde to i bez drátů, a na ovládání využít implementovanou Web server aplikaci a ovládat laser například “chytrým mobilem“ přes VNC aplikaci.

Leonardovy lasery Solaris díky svým vlastnostem, kvalitě, ceně i životnosti bodují a drtí své konkurenty. Jsou nejvyhledávanější ekonomickou volbou pro značení produktů. Solaris laser je takový značící kulturista s tváří barové tanečnice. Za povšimnutí stojí i naše 24hodinová servis linka, kdy jsme s vámi každou minutu vašeho pracovního života s dostupností celých 365 dní, i když naše zařízení dělají práci u vás třeba 1 sekundu v pracovním cyklu. Jako reference hovoří za nás velké množství úspěšných instalací v ČR i na Slovensku.

Benefity laserů Solaris

  • Malé integrační rozměry
  • Celonerezové provedení až v IP65
  • Modulární variabilita (volba optiky, řídicí jednotky, skenovací hlavy)
  • Ovládací vícejazyčná jednotka s 15“ dotykovým displejem a podporou češtiny
  • Jednoduchá obsluha s plně automatickým chodem
  • Značení bez omezení řádků textu (jen značenou plochou) s kombinací grafiky, loga, čárového kódu, 2D kódu, datumu spotřeby, času, šarže, počítadla, interních kódů
  • Značící plocha od 50 x 50 mm do 500 x 500 mm, dle použité optiky
  • Velká konektivita RS 232, USB, Ethernet
  • Bezpečnostní dvouokruhový systém, integrované stop tlačítko
Leonardo technology

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

devatenáct + 5 =