Nové flexibilní kabely pro sedmou osu robotů Fanuc

Datum 07.12.2018

Pro efektivnější využití průmyslových robotů se ve velkých výrobních halách používá sedmá osa pro pohyb po přímce. Aby byl zajištěn bezpečný přívod energií podél osy od rozvaděče k robotu, rozšířila firma igus, kterou v Česku výhradně zastupuje společnost HENNLICH, produktovou řadu kabelů pro roboty o dva typy hybridních kabelů PUR – CFSPECIAL.792.015 a CFSPECIAL.792.016. Tyto kabely jsou vysoce flexibilní a navržené speciálně pro roboty FANUC.

Firma HENNLICH dodává velké množství produktů igus pro náročné robotické aplikace včetně víceosých přívodů energie. Jedinečný design, kdy jsou vodiče splétány do svazků, zabraňuje u dlouhých pojezdů efektu vývrtky a předchází poruchám výrobních linek. Nyní firma igus rozšířila produktovou řadu kabelů pro sedmou osu o dva hybridní kabely PUR.

„Tyto speciálně konstruované kabely byly vyvinuty a testovány pro použití ve vysoce dynamických aplikacích s dlouhými pojezdy. U dlouhých vzdáleností podél sedmé osy je nezbytně nutné, aby u kabelů nedošlo k poruše následkem deformace kabelu,“ uvedl Jan Švarc, manažer pro kabely a energetické řetězy igus ve společnosti HENNLICH.

Nové PUR hybridní kabely CFSPECIAL.792.015 a CFSPECIAL.792.016 splňují nejen elektronické a technické nároky robotů FANUC, ale také mechanické požadavky vysoce dynamických aplikací u dlouhých kluzných pojezdů ve výrobních systémech.

Nové hybridní kabely pro roboty: testováno a garantováno

Nové speciální flexibilní kabely pro roboty FANUC jsou stíněné a mají otěru odolný vnější plášť z PUR. Kabely jsou nárazuvzdorné, samozhášivé a bez halogenů. Mezi další vlastnosti patří odolnost vůči oleji, chladivům, hydrolýze a mikrobům. Stejně jako všechny kabely Chainflex®, i tyto igus testoval v reálných podmínkách ve svých laboratořích – z toho důvodu je jediným dodavatel na trhu, který může na své kabely poskytnout záruku 36 měsíců.

Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář