S napětím sledujeme nejnovější trendy a proud informací posíláme k vám…

Vysoce výkonná hadice poskytuje extrémní odolnost a ochranu v prostředích s vysokým tlakem

Datum: 15.12.2018

EH009065 - GH681

Společnost Eaton zabývající se řízením energie rozšířila své portfolio hydraulických hadic uvolněním hadic Eaton řady GH681, což jsou vysoce kvalitní hadice ovinuté jediným drátem, které jsou kvalifikovány na 1 milión impulsních cyklů. Tato vysoce výkonná hadice poskytuje zákazníkům mobilních strojů nejvyšší odolnost v této třídě v aplikacích s náročným prostředím, jako jsou např. zhutňovací stavební zařízení, zemědělská vozidla, letecké zvedací plošiny a lesnické stroje.

Hadice typu 1SC dle normy EN857 jsou kvalifikovány až na 200 tisíc impulsních cyklů. Hadice Eaton GH681 tuto normu překračuje pětinásobně a je navržena tak, aby odolávala v těch nejnáročnějších aplikacích. Tato odolnost pomáhá snižovat náklady na údržbu, zvyšovat bezpečnost a minimalizovat prostoje.

Hadice GH861 se používá jako část hydraulického systému pracujícího pod tlakem pro přenos oleje do válců v mobilních strojích, jako jsou tahače, zvedáky, zametací stroje a zemědělská zařízení. Používá se také pro průmyslové aplikace, jako jsou lisy, k propojení pohybujících se částí. 

„Selhání hydraulických systémů jsou vážným problémem a mohou být velmi nákladná. Impulsní cykly hydraulických systémů jsou klíčovými faktory efektivity systému a hlavním měřítkem předpokládané životnosti a celkové kvality hydraulické hadice. Odírání v pohybujících se dílech je hlavní příčinou selhání hydraulických hadic, a jde tedy o oblast, na kterou se společnost Eaton zaměřila při vývoji nové hadice GH681“, uvedl Dimitar Atanasov, produktový manažer, sekce produktů pro přenos tekutin, EMEA. 

Hadice Eaton GH681 řeší tento problém pomocí povlaku Dura-Tuff, který poskytuje až osmkrát větší odolnost vůči oděru, než průměrný standardní syntetický hadicový potah. Tato zvýšená odolnost vůči abrazi maximalizuje výkon stroje i v těchto nejnáročnějších prostředích.  

Zatímco většina hadic v tomto odvětví nabízí provozní teplotu 100 °C, hadice Eaton GH681 je navržena s vyššími jmenovitými tlaky a provozní teplotou až do 126 °C (260 °F). Většina hadic je kvalifikována pouze pro úzký tlakový rozsah a i pro aplikace s malým tlakovým rozdílem jsou nutné různé hadice, ovšem společnost Eaton tuto charakteristiku zdokonalila a umožnila zákazníkům použít tuto hadici opletenou jediným drátem pro širší rozsah aplikací. 
Zvýšená provozní teplota dále umožňuje použití v širším rozsahu hydraulických systémů a nabízí zvýšenou ochranu proti teplu v náročných aplikacích s cílem prodloužení provozní životnosti.

Tato hadice se používá s jednodílnou nedeformovatelnou tvarovkou TTC (Through the Cover, přes povlak) a poskytuje tak těsnost třídy 0.

Více informací a společnosti Eaton je uvedeno na adrese www.eaton.com/hydraulics. 
Sekce Hydraulics (Hydraulika) společnosti Eaton je světovou jedničkou v oblasti podpory společností, které si přejí zvýšit účinnost, spolehlivost a bezpečnost v různých odvětvích – stavebnictví a důlní průmysl, zemědělství a lesnictví, tradiční a obnovitelné energie, výroba a zpracování, ropa a plyn, přeprava a manipulace s materiály. Globální tým Hydraulics navrhuje, vyrábí a dodává komplexní řadu spolehlivých, vysoce účinných hydraulických a průmyslových systémů včetně elektro-hydraulických prvků, pohonů ventilátorů, hybridních a řídicích řešení pro pokročilé součásti, včetně adaptérů, spojek, válců, tvarovek a sestav, hadic a potrubních tras, motorů, čerpadel a ventilů. 
Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2016 dosáhla obratu 19,7 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 95 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Pro více informací navštivte www.eaton.com. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × 3 =