Vše, co potřebujete pro průmyslový ethernet: kvalitní konektory i patch kabely

Datum 20.02.2019

Snadné připojení konektoru hraje v oblasti průmyslového ethernetu obzvláště důležitou roli – ať se jedná o konektor RJ45, známý z používání v budovách, nebo M12, který je standardem v průmyslovém prostředí. Těmto požadavkům odpovídá řada konektorů EPIC® DATA od LAPPu, které lze snadno připojit k odpovídajícím kabelům – a to bez použití speciálních nástrojů. To šetří nejen čas při montáži, ale také náklady.

EPIC® DATA M12D je konektor pro Cat.5 s D-kódováním pro rychlou a snadnou instalaci na místě montáže. Instalace se provádí ve třech základních krocích: nejprve je třeba odstranit vnější plášť kabelu a odšroubovat uzávěr konektoru. Ten obsahuje konektorovou vložku se zářezovými svorkami (IDC) s  barevnou identifikací pro snadné a přesné přiřazení vodičů. Konektor je ve finále zapojen opětovným zašroubováním uzávěru.

Ke konektoru EPIC® DATA M12D lze připojit téměř každý kabel Cat.5: od klasického kabelu PROFINET s AWG22 až po tenké průmyslové ethernetové kabely s AWG26. Nový konektor EPIC® DATA M12D navíc umožňuje přenosovou rychlost až 100 Mbit/s a stupeň krytí IP67.

V dobách Internetu věcí se požadavky na kabelové  technologie obrovsky mění. Rostoucí datové rychlosti vyžadují vysoce výkonnou síť. Je zapotřebí kontinuity na všech úrovních komunikace, a to s vhodným řešením kabeláže, které odolává i problémům drsného průmyslového prostředí. Vy se nyní můžete spolehnout na vysoce kvalitní systém kabeláže „made by“ LAPP, který zabrání poruchám, prostojům a problémům spojeným s kvalitou.

Patch kabely – hotové propoje pro ethernet

S rostoucím množstvím zařízení používající jako komunikační sběrnici ethernet roste i počet požadavků na hotové propoje zakončené konektory RJ45 nebo M12, případně jejich kombinací. Tyto propoje označené ETHERLINE® patch kabely je možné získat ve standardních délkách od 1 do 20 metrů v provedení pro flexibilní použití nebo pro uložení v energetickém řetězu a trvalý pohyb.

Nově je v sortimentu propoj vhodný pro torzní namáhání  s označením ETHERLINE® TORSION. K dispozici jsou provedení osazené kabely se specifikací pro Cat.5e / Cat.6 / Cat.6A  s přenosovou rychlostí až 10 Gbit/s.

Nenašli jste v katalogu odpovídající provedení z hlediska délky nebo zakončení? Sestavte si svůj kabel na míru přesně tak, jak potřebujete. Během chvilky to zvládnete s naším online Vyhledavačem kabelové konfekce.

Úvodní foto: Konektor EPIC® DATA M12D
Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář