Ve studentské soutěži v programování CNC strojů Siemens Sinumerik Cup mohou letos programovat všichni

Datum 22.02.2019

Siemens Sinumerik Cup, soutěž o putovní pohár pro nejlepší středoškolský tým v oblasti programování CNC strojů, mění po pěti letech pravidla hry. Rostoucí renomé soutěže a zvýšený zájem ze strany studentů a pedagogů je důvodem, proč Siemens letos poprvé soutěž organizuje jako otevřenou pro všechny střední školy a odborná učiliště v České republice.

Do šestého ročníku soutěže Siemens Sinumerik Cup se mohou přihlásit týmy z libovolné střední školy a učiliště v České republice. Přihlásit se mohou online na novém webovém portálu www.siemens.cz/sinumerikcup, kde najdou i všechny potřebné informace o zadání a průběhu soutěže.

Letošním úkolem je navrhnout technologický postup a v CNC řídicím systému SINUMERIK vytvořit program na výrobu aromalampy. Odborným garantem soutěže a tvůrcem soutěžního zadání je Ústav strojírenské technologie z Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně.

Dosud byla soutěž omezená jen na partnerské školy Siemens. „Otevřením soutěže jsme vyhověli přání řady studentů i pedagogů, kteří mají chuť změřit své síly a porovnat vědomosti s předními technickými školami a učilišti. Prostřednictvím soutěže získají cennou zpětnou vazbu, jak jsou na tom s technickým vzděláním a dovednostmi jejich vrstevníci a budoucí kolegové nebo konkurenti,“ vysvětluje novou formu soutěže Sinumerik Cup Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku pro řídicí systémy a pohony společnosti Siemens.

Vyhodnocení soutěže bude dvoukolové. V prvním kole bude vypracované úkoly hodnotit odborná komise. Týmy, které postoupí do druhého kola, budou prezentovat své projekty před porotou, aby kromě programování prokázaly i schopnost prezentovat a obhájit výsledky své práce.

Za každou školu se mohou přihlásit maximálně dva soutěžní týmy, registrace přihlášek probíhá online do 28. února 2019. Čas na odevzdání vypracovaného zadání je do 15. května 2019. Slavnostní vyhlášení vítěze 6. ročníku putovního poháru Siemens Sinumerik Cup proběhne v říjnu 2019.

 

Siemens Česká republika
Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 12 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro průmysl, energetiku, dopravu a veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.
Koncern Siemens AG
Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je již více než 170 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí po celém světě a zaměřuje se na oblast elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí, řadí se mezi přední dodavatele energetických zdrojů a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. V rámci dceřiné společnosti Siemens Healthineers AG je společnost také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení, jako je počítačová tomografie a zobrazovací systémy s magnetickou rezonancí, a lídrem v oblasti laboratorní diagnostiky a klinického IT. Ve finančním roce 2018, který skončil 30. září 2018, dosáhl Siemens obratu 83 miliard EUR s čistým ziskem 6,1 miliardy EUR a zaměstnával 379 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.com.
Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář