S napětím sledujeme nejnovější trendy a proud informací posíláme k vám…

Lukáš Bauer předal vysportovaných 51 tisíc pro ostravského studenta Lucase

Datum: 24.02.2019

Šek Nadace ČEZ - Lukáš Bauer - Běh pro

Šek na 51 145 korun předal Lukáš Bauer na závěr sobotního závodu ČEZ Cross City Sprint zástupcům nadačního fondu Běh pro jako dárek všech profesionálních i amatérských běžkařů a Nadace ČEZ pro studenta třetího ročníku ostravského Gymnázia Hladnov Lucase Veleštíka. Ten před dvěma lety po pádu z výšky ochrnul na dolní část těla, dar využije na nákup elektrického vozíku a rehabilitaci. Peníze vysportovali účastníci i diváci závodu na běžkařském trenažéru Nadace ČEZ.

Lucas, který před úrazem dělal závodně karate a tančil breakdance, je velký bojovník. „Při pádu si rozdrtil páteř, rozbil lebku a potrhal jícen. Po mnoha operacích, několikaměsíčním léčení a následné rehabilitaci se teď snaží zapojit zpátky do života – po ukončení gymnázia má v plánu pokračovat na vysoké škole. K tomu potřebuje kvalitní vozík, protože bydlí v kopcovitém terénu na Slezské Ostravě, a zároveň i speciální rehabilitace, které zdravotní pojišťovny neplatí,“ vysvětlil člen správní rady nadačního fondu Běh pro Michal Kričfaluši, proč mu fond začal pomáhat, vloni na podzim pro něj uspořádal charitativní běh a nyní shání další finance.

Do vydělávání peněz pro Lucase se zapojilo přes 160 lidí, asi 40 procent z nich tvořily děti. Nejpřínosnější ale bylo zapojení dospělých nadšenců, kteří pojali závod na běžkařském trenažéru Nadace ČEZ velmi soutěživě, snažili se zajet co nejlepší čas, a tím pro Lucase „vydělali“ v součtu přes 50 tisíc korun.

Nadační fond Běh pro podpořil za čtyři roky svého trvání čtyři hendikepované osoby, aby se mohli plnohodnotně zapojit do života, každé z nich se věnuje vždy jeden rok. Jednou z hlavních aktivit je pořádání charitativní běhu v Ostravě–Zábřehu, jehož výtěžek putuje na rehabilitaci a nákup pomůcek. Více na www.behpro.cz.

Popisek k fotce: Stříbrný medailista v běhu na lyžích ze ZOH v Turíně Lukáš Bauer předává šek Nadace ČEZ zástupcům nadačního fondu Běh pro. Ti ho použijí na nákup vozíku a zajištění rehabilitace pro studenta třetího ročníku ostravského Gymázia Hladnov Lucase Veleštíka, který po pádu z výšky ochrnul na dolní část těla a teď se snaží vrátit do života. Dar fond využije na nákup vozíku a zajištění rehabilitace. Peníze pro Lucase vysportovali účastníci a diváci závodu ČEZ Cross City Sprint v Ostravě na běžkařském trenažéru Nadace ČEZ.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

šest − tři =