Siemens vyčlenil oblast mechanických pohonů do samostatné společnosti Flender GmbH – odštěpný závod Mělník

Datum 05.03.2019

S účinností od 1. března 2019 vyčlenila společnost Siemens, s.r.o. svou obchodní činnost v oblasti mechanických pohonů (Mechanical Drives – MD). Nově vzniklá společnost bude na trhu působit pod novým názvem – Flender GmbH – odštěpný závod Mělník. Nový název dostaly i další pobočky divize po celém světě. Na začátku roku 2017 společnost Siemens oznámila, že se jednotka přemění na samostatnou firmu v rámci celého koncernu Siemens, aby získala větší manévrovací prostor pro své podnikání a posílila orientaci na konkrétní oblasti obchodní činnosti.

  • Změna na samostatnou společnost v rámci koncernu Siemens proběhla v České republice k 1. březnu 2019
  • Nový název společnosti je Flender GmbH – odštěpný závod Mělník 
  • Důležitý krok na podporu předního postavení na trhu
  • 100% dceřiná společnost Siemens, s.r.o.

„Flender je silná značka s více než stoletou tradicí, a vždy jsme ji v podnikání používali. Veškeré celosvětové aktivity divize budou časem sloučeny pod značku Flender,” uvádí generální ředitel divize MD Siemens AG Stefan Tenbrock. „Jedná se o důležitý krok v naší přeměně v samostatnou firmu v rámci koncernu Siemens AG. Pro zákazníky na celém světě tak budeme fungovat jako přední společnost na trhu a jako firma střední velikosti.“ Součástí Flender GmbH bude i portfolio převodovek pro větrné turbíny, nabízených pod úspěšnou značkou Winergy.

Budoucím cílem Flender GmbH je stát se jedním z předních světových dodavatelů komponent pro technologie mechanických pohonů s osmi výrobními závody s více než šesti tisíci zaměstnanci. Sortiment produktů zahrnuje širokou škálu převodovek a spojek, aplikací pro pohony a související služby. Klíčovými oblastmi využití jsou především větrná energetika, výroba cementu, námořní doprava či technologie pro dopravníkové pásy a zdvihací zařízení. Produkty a služby značky Flender jsou spojením nejnovějších technologií a nejvyšší kvality, díky nimž spolehlivě přenášejí energii již po desetiletí.

Společnost A. Friedrich Flender AG byla založena v Düsseldorfu v roce 1899. Nejprve vyráběla dřevěné kladky. Během následujících desetiletí se z firmy stal lídr v oblasti výroby řešení pro převodovky. V roce 2005 ji převzal koncern Siemens a začlenil ji do své struktury jako jednotku pro mechanické pohony. V únoru 2017 společnost oznámila, že v rámci koncernu provede reorganizaci obchodního úseku MD na samostatnou společnost, aby zajistila rychlejší, flexibilnější a účinnější realizaci růstových plánů ve stále náročnějším konkurenčním prostředí.

Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář