Routery pro zabezpečené vzdálené připojení k technologiím s rozhraním Profibus

Datum 21.03.2019

Společnost Siemens rozšiřuje portfolio svých průmyslových routerů o modul Scalance M804PB. Doplňuje tak portfolio zavedených routerů produktových řad Scalance S a M. Zařízení umožňuje přístup ke stávajícím strojům a technologickým celkům vybaveným technologií Profibus DP nebo MPI (Multi-Point Interface) přímo z Ethernetu.

Tímto způsobem lze připojit stroje s řídicím systémem Simatic S7-300/400 a naprogramované pomocí inženýrského nástroje Simatic Step7 Classic nebo s PLC řady Simatic S7, naprogramované v inženýrském softwaru TIA Portal. Pro připojení strojů s PLC jiných výrobců lze využít jako Profibus uzel systém pro ochranu motorů Simocode nebo měniče Sinamics.

Nové moduly navíc umožňují jednoduše a ekonomicky výhodně propojit i starší stroje a technologie přímo do platformy vzdálené správy Sinema Remote Connect. Tento postupný retrofit technologií mohou využít zejména výrobci strojů a linek v oblastech automobilového, potravinářského, chemického, ale i farmaceutického průmyslu.

Nové moduly Scalance M804PB obsahují nástroj TIA Portal Clould connector, který umožňuje snadný přístup k existujícím Profibus uzlům z centrálního inženýrského nástroje pro administraci a monitoring jako je TIA Portal nebo Simatic Step7 Classic (od verze V5.5). Scalance M804PB tak představuje router pro současné privátní sítě na bázi dvouvodičového vedení Profibus DP nebo MPI směrem k Ethernetu. Kromě Profibus portu disponuje modul také dvěma porty typu RJ45. Do zařízení lze vložit paměťové médium pro uchování konfigurace C-PLUG, resp. KEY-PLUG včetně licence, jenž je nutné pro připojení k platformě Sinema Remote Connect. Připojení může být trvalé nebo pouze po sepnutí digitálního vstupu na základě požadavku lokální obsluhy.

Mezi klíčové vlastnosti Scalance M804PB patří podpora virtuálních sítí VLAN, firewallu, protokolů VPN (IPsec), OpenVPN (Client), provádění NAT a také protokoly redundance zařízení VRRP nebo RSTP. Tyto parametry je možné konfigurovat přes rozhraní příkazové řádky (CLI), přes nástroje na bázi SNMP protokolu nebo pomocí běžného webového prohlížeče. Profibus a MPI rychlosti jsou podporovány od 9,6 Kb/s do 12 Mb/s. Podporuje napájení 2x 24 V DC.

Nabízí snadnou montáž díky možnosti instalace na standardní lištu typu DIN nebo na lištu automatů Simatic S7-300 a S7-1500, a to bez dodatečných adaptérů. Scalance M804PB má stejné uživatelské rozhraní a porovnatelné funkční charakteristiky jako ostatní routery řad Scalance S615 a M-800. Navíc však přináší Profibus a MPI rozhraní. To zajišťuje snadné nasazení a kompatibilitu s existujícími produkty společnosti Siemens – řídicími systémy Simatic, síťovými komponenty Scalance i softwarovými nástroji pro správu.

Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář