Vysoce robustní switche průmyslového ethernetu od Siemens přesně na míru procesnímu průmyslu

Datum 27.03.2019

Společnost Siemens inovovala své vysoce kvalitní průmyslové switche Scalance, které jsou vhodné pro všechny oblasti výrobní i procesní automatizace. Síťové komponenty Siemens nacházejí uplatnění všude tam, kde jsou kladeny zvýšené požadavky na funkčnost nebo kde postupující digitalizace vyžaduje vyšší datovou propustnost.

  • Switche průmyslového ethernetu se speciálními funkcemi pro procesní průmysl
  • Vyšší spolehlivost a odolnost proti chybám díky víceúrovňové redundanci dat
  • Změny konfigurace za běhu (CiR)
  • Flexibilní a spolehlivé sesíťování podle požadavků procesního průmyslu

Zejména ve zpracovatelském průmyslu jsou od síťových komponent vyžadovány dodatečné funkcionality jako Profinet rozhraní podporující připojení zařízení typu S2, plná synchronizace typu H-sync a konfigurace za provozu CiR (Configuration in Run) a H-CiR. Díky těmto funkcím jsou procesní sítě dostatečně flexibilní, spolehlivé, vysoce výkonné a ve spojení s procesním řídicím systémem Simatic PCS 7 představují ideální řešení pro propojení procesních automatizačních zařízení. Navíc umožňují kompletní diagnostiku, změny konfigurací a doplnění technologie, a to i za plného výrobního provozu. Dovolují také plnou redundanci vlastních koncových zařízení.

Řada produktů Scalance X-200 je nově doplněna o modely, které splňují náročné požadavky procesního průmyslu na hardware. Nové verze switchů Scalance XF-200BA, Scalance XC-200EEC a Scalance XP-200EEC se odlišují dodatečnou ochranou plošných obvodů lakováním (conformal coating), rozšířeným rozsahem pracovních teplot (od -40 do +70 °C) i možností instalace komponent až do nadmořské výšky 4000 metrů. Vyhovují rovněž doporučením normy NAMUR NE 21. Díky speciálním bus adaptérům fyzického rozhraní jako je BA 2xRJ45VD HA lze využít stávající dvoužilové kabely Profibus pro překlenutí vzdáleností až 1000 metrů bez dodatečných posilovačů.

Tento adaptér fyzického rozhraní je možné připojit ke switchům Scalance XF204-2BA, stejně tak jako další adaptéry s metalickými nebo optickými porty. Samotný switch navíc vyniká velmi malou šířkou šasí („F“- flat). Snadno jej tak umístíte i do mělkých rozvaděčů například společně s decentrálními systémy SIMATIC ET200SP nebo ET200SP HA.

Další přístroje této prostorově úsporné řady Scalance XF204-2BA DNA umožní připojení Profinet zařízení typu S2 s jedním rozhraním k plně redundantním kontrolerům (AS) značených jako R1. Díky adaptérům fyzického rozhraní lze vytvořit flexibilní síťové struktury.

Switche Scalance XC-200EEC doplňují gigabitové a plně gigabitové varianty Scalance XC-200 G a Scalance XC-200EEC G. Mohou být využity na úrovni polní sběrnice a stejně tak v oblasti nadřazeného řízení (systémové a terminálové sběrnice). Speciálně konfigurované Scalance XC-200(EEC) mohou navíc sloužit jako servisní zařízení, tzv. „ServiceBridge“ (SB), které umožní přístup z inženýrského počítače až k polní sběrnici a následné využití nástrojů jako je diagnostický software Proneta, inženýrský software Simatic Step 7 nebo platforma Sinema Server pro monitorování sítě technologie.

Na přenos velkých objemů dat jsou připraveny také switche řady Scalance XP-200EEC. Díky vysokému krytí až IP65 s robustními M12 konektory lze tato zařízení instalovat mimo rozvaděč. Síťová funkce Power-over-Ethernet (PoE) umožňuje napájení koncových zařízení jako jsou IP kamery, průmyslové Wi-Fi přístupové body apod.

Plný gigabit nebo ochrana plošných obvodů nalezne uplatnění kromě procesního průmyslu i v dalších odvětvích, kde jsou na síťové komponenty kladeny vyšší požadavky nebo kde je s rozvojem digitalizace potřeba zajistit vyšší datovou propustnost.

Více informací naleznete na: www.siemens.com/switches-for-pa nebo www.siemens.com/x-200
Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář