Němci ocenili designový jazyk svítidel Scale od Ledvance

Datum 04.04.2019

Odvážné, dynamické a flexibilní objevování nových cest v osvětlovacím průmyslu – to je to, co charakterizuje společnost LEDVANCE jako start-upovou společnost zabývající se osvětlováním, podpořenou více než stoletou historií. Takovéto vnímání sebe sama převedeno do moderního designu a využito k inovaci osvětlovacích výrobků představuje designový jazyk „SCALE“, který byl poprvé představen na loňském veletrhu Light + Building. Nyní byl vyhlášen jako jeden z vítězů ceny German Design Award 2019 v kategorii Light.

Přenesení takových kvalit jako je odvaha, dynamika a flexibilita start-upové společnosti zabývající se osvětlením do moderního designu výrobků při zprostředkování emocionálního aspektu světla – to byla výzva, které čelil projektový tým LEDVANCE spolu se svým partnerem Phoenix Design, když byl v polovině roku 2017 pověřen úkolem vytvořit designový jazyk pro rychle rostoucí řadu LED svítidel pro profesionální osvětlování.

Multidisciplinární tým se tohoto mamutího úkolu zhostil nepochybně skvěle. Odezva zákazníků na svítidla v provedení „SCALE“ na loňském veletrhu Light + Building ve Frankfurtu nad Mohanem byla vynikající. Cena German Design Award je nyní dalším působivým důkazem, že společnost LEDVANCE se svým provedením svítidel „SCALE“ drží prst na tepu doby. První svítidla, ve kterých se nový jazyk „SCALE“ již podepisuje, jsou svítidla Track­light Spot navržená pro akcentované osvětlování v prodejnách a svítidla IndiviLED® využívaná v kancelářských prostorech. Obě rodiny jsou již obchodně dostupné. Provedení „SCALE“ bylo dosaženo celkovým zmenšením, avšak se zachováním sofistikovaného celkového vzhledu, lineárními tvary, chytře zvýrazněnými funkčními detaily a typickým “podpisem“- trojrozměrným, hmatatelným logem LEDVANCE.

„Naším provedením „SCALE“ jsme chtěli vytvořit estetickou hodnotu přesahující prostou funkci svítidel, která naváže na emocionalitu světla, bude působit na naše zákazníky a bude mít velký efekt rozlišení. Tato cena je pro společnost LEDVANCE a našeho partnera Phoenix Design velkou poctou, a osobně jsem z jejího udělení velmi šťastná,“ říká Heidi Babutzka, projektová manažerka pro projekt designu společnosti LEDVANCE.

Více informací o provedení „SCALE“ naleznete zde.

Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář