České elektrárny obkličují chilskou metropoli

Datum 19.04.2019

První elektrárny z masívního investičního plánu v Chile začala česká firma Solek v prvním čtvrtletí stavět v oblasti Maule a Valparaíso v Chile. Jedná se o fotovoltaické zdroje Villa Seca, Los Paltos a Santa Fe o celkové kapacitě 16,64 MWp DC. Kromě třech uvedených elektráren chce Solek letos rozestavět projekty o celkové kapacitě až 70 MWp DC.

Elektrárny jsou součástí záměru Solek postavit během tří let v Chile obří portfolio elektráren o kapacitě 250 MWp DC. Největší zakázkou, která byla v rámci tohoto záměru vloni oznámena, je development a výstavba zdrojů o výkonu kolem 100 MWp DC pro investiční skupinu CarbonFree, která je tvořena zkušenými kanadskými investory. Kromě financování ze Severní Ameriky investuje Solek do projektů stovky milionů korun získaných od českých investorů.

Chilské portfolio Solek se skládá z jednotlivých elektráren o velikosti 3 až 10,66 MWp DC v rámci programu Pequeños Medios de Generación Distribuida ((malé výrobny obnovitelné energie), který je založen na menších zdrojích o velikosti do 10,66 MWp DC. Tři dříve postavené elektrárny v Chile byly již úspěšně spuštěny a dodávají do sítě elektrickou energii.

Podrobnosti k aktuálně zahajovaným stavbám: Villa Seca (region Maule, instalovaný výkon 2,99 MWp DC), Los Paltos (region Valparaíso, instalovaný výkon 2,99 MWp DC) a Santa Fe (region Maule, instalovaný výkon 10,66 MWp DC).

Polohu lokalit ukazuje přiložená mapa.
Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář