Průchozí řadové svorky se třemi variantami ovládání

Datum 07.05.2019

Portfolio řadových WAGO svorek ze série TOPJOB®S se rozrostlo o nové verze, u nichž se vodiče připojují a odpojují za pomoci tlačítek nebo páček. Doplňují tak již zavedené svorky s ovládáním pomocí nástroje zasunutého do odjišťovacího otvoru. Lze tak bez nadsázky říct, že WAGO má nyní v nabídce řadové svorky, které vyhoví každé myslitelné aplikaci.

Průchozí řadové svorky WAGO jsou nyní k dispozici se třemi způsoby ovládání: pomocí páčky, tlačítka nebo ovládacího otvoru. Výrazně se tak zvyšuje variabilita využití svorek a zákazník dostává zásadně více možností na výběr. Ať už vyžadujete mít při zapojování vodičů obě volné ruce, nebo je pro vás důležitá rychlost zapojení, či snad preferujete především připojení bez využití nástrojů, pro každou volbu naleznete v portfoliu řadových WAGO svorek TOPJOB®S vhodnou alternativu. Nové svorky jsou zároveň kompatibilní se stávajícím můstkovým propojovacím systémem a dobře známými popisovacími mate-riály. Samozřejmostí u všech variant je pak možnost připojování plných a vícedrátových vodičů, ale i jemně laněných vodičů osazených dutinkou přímým zasunutím do svorky (metodou Push-in). V neposlední řadě je i u nových svorek zachována možnost zkoušení připojení.

3 varianty ovládání: páčkou, tlačítkem, ovládacím otvorem.

Páčky

Páčka, s níž uživatel ovládá zajištění kontaktního místa, se v posledních letech stává poměrně významným charakterovým rysem novinek z dílny WAGO. Asi není třeba představovat instalační svorku řady 221, která je bezesporu největším tahounem páčkové beznástrojové myšlenky. Nyní i v oblasti řadových svorek naleznete celou sérii věnovanou manipulaci s vodiči bez použití nástrojů. Díky ovládací páčce nemůže být otevírání a zavírání kontaktního místa jednodušší. Výhody, které plynou z tohoto snadno použitelného a intuitivního konstrukčního řešení svorky, se naplno projevují především při zapojování v provozu. Páčky zůstávají v otevřené poloze a umožňují tak souběžně připojovat nesnadno ohebné vodiče s velkým průřezem. Díky technice Push-in CAGE CLAMP® je možné plné a vícedrátové vodiče, ale i jemně laněné vodiče opatřené plynotěsnou dutinkou, připojovat přímým zasunutím do svorky bez nutnosti odjišťovat páčku.

Přednosti:

  • Snadné a intuitivní odpojování všech druhů vodičů rukou.
  • Páčka ovládá a udržuje kontaktní místo otevřené bez jakékoliv námahy. Díky tomu máte volné obě ruce na zapojování.
  • Poloha páčky jasně indikuje, zda je kontaktní místo otevřené nebo zavřené.
  • Díky vstupům pro vodiče ze strany lze snadno připojit i obtížně ohebné vodiče.
Páčková verze vybrané řadové svorky TOPJOB®S.

Tlačítka

Systém řadových svorek TOPJOB® S nyní nabízí také varianty s tlačítky. Řadové svorky s tlačítky jsou k dispozici pro jmenovité průřezy 1, 1,5, 2,5, 4, 6, 10 a 16 mm2 (18, 16, 14, 12, 10, 8 a 6 AWG). V nabídce jsou varianty pro dva, tři nebo i čtyři vodiče. Kontaktní místo se otevírá pomocí tlačítka, které stisknete jakýmkoli běžným nástrojem. Oranžové tlačítko umožňuje jasně a rychle odlišit akční člen od vstupu vodiče. Srdce všech řadových svorek TOPJOB®S, tedy i těchto tlačítkových, tvoří připojovací technika Push-in CAGE CLAMP® umožňující připojení vodičů zasunutím bez nástrojů.

Přednosti:

  • K otevření kontaktního místa pomocí tlačítka můžete použít libovolný běžný nástroj.
  • Zapojení i odpojení vodiče je velmi rychlé – zmáčknete, zapojíte / odpojíte, uvolníte.
  • Intuitivní ovládání – oranžová barva zvýrazňuje tlačítko.

Ovládací otvor

Řadové svorky TOPJOB®S vybavené ovládacími otvory jsou již v portfoliu WAGO dobře známé. Umožňují snadno připojovat vodiče pomocí vhodného ovládacího nástroje. Nástroj používaný při připojování jemně laněných vodičů zůstává zasunutý v ovládacím otvoru, dokud nedokončíte zapojení. Kontaktní místo se zasunutým nástrojem setrvává otevřené a ruce tak máte volné pro manipulaci s vodičem. Sortiment těchto řadových svorek se i díky své historii vyznačuje vedle výše uvedených výhod hlavně šířkou a flexibilitou celé produktové série. Kromě jednopatrových svorek s velkým rozsahem průřezů připojovaných vodičů od 0,14 mm2 do 25 mm2 (24 – 4 AWG) jsou k dispozici i dvou-, třípatrové a také funkční svorky pro jakýkoli způsob využití.

Přednosti:

  • Ovládací nástroj zůstává v odjišťovacím otvoru, dokud nedokončíte připojování.
  • Kontaktní místo je jasně vyznačeno zasunutým ovládacím nástrojem.
  • Vstup pro vodič zůstává se zasunutým nástrojem otevřený a ruce tak máte volné pro zapojování.
Kontakt: Zdeněk Štěpka, marketing +420 737 215 956 zdenek.stepka@wago.com
Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář