Budějovický Budvar nahradil stávající RFID systém real-time lokačním systémem Sewio aby digitalizoval pohyb a snížil výdaje na provoz

Datum 22.05.2019

Sewio, výrobce real-time lokalizačního systému (RTLS) pro digitalizaci pohybu uvnitř hal, dnes oznámil že národní podnik Budějovický Budvar úspěšně nahradil jeho stávající RFID lokační systém širokopásmým systémem Sewio a dosáhl tak snížení výdajů na jeho provoz, zvýšil jeho dostupnost a přinesl nová data a metriky pro zvyšování efektivity logistiky.

Budějovický Budvar používal RFID systém k tomu, aby minimalizoval chybovost manipulace s více jak 20,000 paletami na kterých je distribuováno pivo pro 76 zemí světa. Vysokozdvižné vozíky byly vybaveny RFID anténami a každá pozice na kterou se zakládají palety RFID tagem. Vzhledem k umístění antén docházelo k časté dekalibraci systému nebo dokonce k zničení antén. Systém tak byl dostupný pouze 80% času a jeho častá údržba byla jak časově tak finančně nákladná.

Proto se Budějovický Budvar rozhodl zachovat celý proces sledování a kontroly správnosti zavážky, ale nahradit technologii, která tento proces umožňuje. RFID systém Budvar nahradil za Sewio real-time lokační systém založený na širokopásmé technologii a vyžívající čipy společnosti Decawave. Implementaci a integraci systému provedla společnost ICZ Group.

S novou technologií klesly náklady na údržbu a systém vykazuje 99% dostupnost namísto původní 80%. Nově je pohyb a pozice vysokozdvižných vozíků sledována nejen uvnitř haly, ale také venku. Získaná data o pohybu vozíků, ujeté vzdálenosti a utilizaci jednotlivých vozíků napomohli mimo jiné k lepšímu využití skladovacích prostor o 19%. Budějovický Budvar tak pokračuje v inovacích a zefektivňování provozu díky digitalizaci.

“Zatímco pořizovací náklady pro RFID a UWB byli téměř identické, pro UWB technologii jasně hovoří nižší provozní náklady. Menší riziko poškození a bezúdržbový provoz byly dalšími stěžejními důvody pro rozhodnutí nahradit RFID technologii UWB řešením od společnosti Sewio”, popisuje Pavel Pánek, Head of Logistics at Budweiser Budvar.

“V mnoha projektech vidíme RFID a UWB RTLS jako dobře se doplňující technologie vhodné k integraci do jednoho řešení. Pokud však zákazník vyžaduje vysokou přesnost polohy v náročném industriálním prostředí a také škálovatelnost systému spolu s nízkými provozními náklady, UWB je jedinou správnou volbou“, uvádí Milan Šimek, CEO of Sewio Networks.

“Cílem Decawave je poskytnout mikro-lokační technologie co nejširšímu počtu zákazníků díky vysoce výkonným čipům za dostupné ceny a pomoci tak firmám nastartovat jejich digitální inovativní projekty. Těší nás, že naši partneři jako je Sewio následují stejnou filozofii a vyvíjejí lokační systémy v reálném čase, díky kterým se pojem Industry 4.0 stává skutečnou revolucí“, uzavírá Mickael Viot, VP Marketing at Decawave.

Celá případová studie dostupná v angličtině: https://www.sewio.net/customer-projects/budweiser-budvar/

O společnosti Sewio Networks
Sewio Networks je výrobce real-time lokalizační systému (RTLS) určenému pro digitalizaci pohybu uvnitř hal který pomáhá firmám v oblasti intralogistiky, obchodu, sportu, zábavy a zemědělství. Systém je založený na širokopásmové technologii UWB a je dodáván společně se softwarem pro management a vizualizaci sledovaných objektů.
Partnerům a zákazníkům poskytuje přesné, spolehlivé a plně škálovatelné IoT řešení pro sledování objektů a jeho využití k získání procesní vizibility, zlepšování efektivity výroby, zjednodušení toků materiálu a zvyšování bezpečnosti. Sewio technologie je implementována zákazníkům prostřednictvím partnerské sítě čítající 70+ partnerů ve 30 zemích světa. Sewio bylo založeno v roce 2014 v Brně, dnes s pobočkami v Německu (Mnichov) a Francii (Lyon). Sewio má 20 zaměstnanců a zákazníky ve 37 zemích. Mezi zákazníky patří: Volkswagen, Budvar, Pirelli, Matador, TPCA, Škoda.
Sewio Networks v číslech
Sewio technologii v současnosti používá 170 klientů v 37 zemích světa
Sewio je implementováno sítí 71 partnerů ve více jak 30 zemích
Tým Sewio Networks se skládá z 20ti zaměstnanců ve třech zemích světa (Německo, Francie, Česká Republika)
Průměrná návratnost investice do lokačního systému Sewio v oblasti intralogistiky je jedenáct měsíců
O společnosti ICZ Group
ICZ Group je významný dodavatel informačních technologií a systémový integrátor – nabízí širokou paletu služeb od konzultací přes dodávky informačních systémů až po úplné převzetí sítě do svěřené správy. Dodávkově pokrývá oblasti aplikačního software, bezpečnosti a infrastruktury, a to zejména pro odvětví veřejné správy, zdravotnictví, obrany, dopravy, financí, výroby, logistiky a telekomunikací. Vedle ČR a SR působí Skupina ICZ také v dalších zemích.
Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář