BMW chystá velký krok k samořiditelným vozům. Pomohou technologie DXC

Datum 18.06.2019

Tlak na snižování emisí nutí automobilky hledat cesty, jak v budoucnu vyrábět vozy nejen ekologičtější, ale i efektivnější. Jednou z nich jsou i systémy autonomního řízení, které nejenže nás dokáží zbavit starostí s řízením, ale mohou také dopomoci k „zelenější“ jízdě. I proto se BMW rozhodlo výrazně zvýšit své investice do samořiditelných aut. Dohoda o spolupráci, kterou automobilka podepsala se společností DXC Technology, umožní posunout vývoj takovýchto vozidel o stupeň výše a výrazně tím urychlit výzkum i testovací cykly. Ty by se měly uskutečnit i v Česku.

Společnost DXC Technology podepsala dohodu o spolupráci na vývoji samořiditelných automobilů BMW. Vývoj systémů autonomního řízení probíhá na platformě BMW High Performance D3, pro kterou DXC dodá technologie napomáhající ke zjednodušení a urychlení analýzy testovacích dat, stejně jako zefektivnění algoritmů strojového učení. Tím tato technologická společnost potvrzuje svoji vedoucí pozici v oblasti automobilového průmyslu. Nové technologie, které budou mít díky této smlouvě vývojová centra BMW k dispozici, mají především usnadnit zpracování obrovského množství dat sesbíraných během testování autonomních vozů. Jedno z testovacích a vývojových center německé automobilky by mělo do roku 2022 vzniknout také v Česku, a to konkrétně v Sokolově.

Jediný testovací den vozů s autonomním řízením může znamenat více než jeden petabyte uložených dat, což je obrovské množství. Data ale nestačí jen sbírat, pro další vývoj je klíčová jejich rychlá analýza,“ říká Bedřich Max Luft, generální ředitel DXC Technology. „Naše vlastní platforma DXC Robotic Drive nabízí nástroje a aplikace pro efektivnější a především výrazně rychlejší zpracování takto sesbíraných dat. To umožní automobilce BMW urychlit vývoj samořiditelných vozů,“ doplňuje Luft.

BMW High Performance D3 je místem, kde se obrovské množství dat vznikajících během vývoje a testování systémů autonomního řízení v automobilech shromažďuje. Senzory v samořiditelných vozech jich během testovacích jízd produkují neustále obrovské množství. Technologie DXC umožní inženýrům z BMW stáhnout data sesbíraná vozidly nikoli v rámci hodin či dnů, ale během několika sekund. Platforma DXC Robotic Drive znamená naprosto bezproblémovou spolupráci vývojových a testovacích týmů bez ohledu na jejich geografickou polohu. Data jsou nejen stažena, ale okamžitě také analyzována a ukládána na jednom místě. To bude pro BMW znamenat nejen výrazné zrychlení vývoje, ale také citelné zkrácení testovacích cyklů samořiditelných automobilů.

O další krok k budoucnosti automobilismu blíže

Na platformě DXC Robotic Drive jsou data z testovacích jízd sbírána, uložena a zároveň analyzována. Díky tomu lze testování zkrátit a vývoj autonomních automobilů urychlit. Znalostní báze, kterou mají vývojáři k dispozici, se tak neustále rozšiřuje. Součástí této platformy jsou nástroje datové analytiky, cloudové a platformní služby, stejně jako další bezpečnostní a aplikační prvky. DXC Robotic Drive je postavena na open-source technologiích, může být instalována on-premise, v cloudu nebo v hybridním prostředí. A to tak, aby zatížení i spolupráce mezi vývojovými týmy probíhala co nejefektivněji, bez ohledu na to, na kterém místě světa se právě nacházejí. Využití jednotné platformy pro uložení, zpracování a testování znamená, že hardwarové i softwarové nároky, stejně jako náklady, jsou nižší, a využívání systému je jednodušší. Data mohou být sbírána globálně, ale ukládají se centrálně na jediném místě, za účelem zvýšení efektivity a snížení nákladů.

Spolupráce BMW a DXC Technology přenese vývoj systémů autonomního řízení na novou úroveň. Skutečnost, že dojde k výraznému zkrácení času nutného ke stažení, zpracování a analýze dat, umožní vývojovým centrům BMW získat klíčový náskok při vývoji samořiditelných automobilů nové generace, která právě přichází. Jejich testování, ale i konstrukce a vývoj se totiž velmi citelně zrychlí.

DXC nabízí pro automobilový průmysl globální síť Centers of Excellence. Tam mohou partneři a zákazníci DXC spolupracovat na vývoji, výrobě a testování nových technologií pro toto odvětví.

 

Více informací o DXC Robotic Drive a o tom, jak DXC mění automobilový průmysl, najdete zde.

 

O společnosti DXC
DXC Technology (NYSE:DXC) je globální lídr v kategorii technologicky nezávislých poskytovatelů komplexních IT služeb. Pomáhá klientům benefitovat ze změny, kterou přináší digitální transformace. Společnost vznikla fůzí firem CSC a divize Enterprise Services společnosti Hewlett Packard Enterprise. DXC se stará o téměř 6 000 klientů z privátního i veřejného sektoru ve více než 70 zemích. Díky technologické nezávislosti, talentovaným zaměstnancům a rozsáhlé partnerské síti DXC Technology dodává výkonné IT řešení a služby nové generace. DXC technology je považována za jednu z nejvíce společensky odpovědných firem. Pro více informací navštivte www.dxc.technology.
Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář