Inteligentní systém kontroly veřejných prostor a staničního osvětlení v metru čínského Š’-ťia-čuangu

Datum 10.07.2019

Inteligentní automatizační systém budov ABB i-bus® KNX využívá standardů autobusů KNX a zajišťuje chytrou kontrolu osvětlení, teploty, ventilace a zastínění v budovách pomocí správy jednotlivých terminálů elektrického vybavení uvnitř těchto budov.

Systém splňuje požadavky dnešních moderních budov a vyniká vysokou mírou spolehlivosti, flexibility a možností rozšíření.

Systém DALI zvyšuje výkonnost a snižuje náklady

DALI (Digital Addressable LIghting Interface) je pokročilý digitální kontrolní systém osvětlení, jehož instalací je možné zajistit kontrolu jednotlivých lamp a také vytvořit centralizovaný digitální management. 

“ABB je globálním technologickým lídrem s otevřenými řešeními a pohledem upřeným do budoucna. Naše digitální portfolio produktů je kompatibilní se systémy a zařízeními našich odběratelů a je možné jej zapojit do různých aplikací, které zjednoduší systém provozu a řízení. Tak lze zvýšit výkonnost a snížit náklady elektřiny, přinášíme tedy chytré zkušenosti provozovatelům a větší komfort zákazníkům,” říká Oliver Iltisberger, výkonný ředitel ABB pro rozvoj chytrých budov.

Úspora 4 procent denní spotřeby elektřiny

Kontrolní systém ABB i-bus® KNX byl adaptován již ve 26 zprovozněných stanicích a kontrolních centrech tras metra 1 a 3 v desetimilionovém Š’-ťia-čuangu. Inteligentní systém osvětlení každé ze stanic komunikuje s integrovaným monitorovacím systémem pomocí brány třetí strany a může být automaticky spravován i v průběhu správy či údržby manuálních prvků ovládání. Pět z těchto stanic používá také DALI zatmívací systém kontroly se zhruba 2000 LED světly, které uspoří chytrým zhasínáním až 4 procenta celkové denní spotřeby elektřiny.

Metro v Š’-ťia-čuangu je městskou přepravní službou v severovýchodní metropoli v kantonu Hebei. První dvě linky metra (1, 3) zahájily zkušební provoz 26. června 2017. S celkovou délkou 30,3 km obě linky metra přispívají k efektivnímu řízení provozu hromadné dopravy a jsou i vzpruhou pro ekonomický rozvojový program. V současnosti jsou v Š’-ťia-čuangu budovány čtyři linky metra s očekávanou celkovou délkou přesahující 80 km v roce 2021. Dále je plánováno pět linek včetně přímého spojení na letiště.

ABB řešení již v Pekingu, Šanghaji nebo Kantonu

ABB také spolupracuje se společností KE Electric, která zajistí komponenty pro nízkonapěťová zařízení Š’-ťia-čuangského metra a garantuje stabilní provoz distribučního systému. Řešení a produkty od firmy ABB odpovídají potřebám mnohých aplikací, včetně stanic, vozových dep, autobusových nádraží, místních stanic a lokomotiv, garantují tak komplexní konstrukci zeleného systému dopravy. 

V Číně již ABB spolupracovala na projektech osvětlení v podzemkách v Pekingu, Šanghaji, Kantonu, Šen-čenu, Nankingu, Čchang-ša a Čang-čchunu a jiných velkoměstech, zajišťující výkonný a bezpečný provoz vlaků s důrazem na potřeby běžných cestujících.

Dny teplárenství 700 x 200 px

Komentáře k článku (1)

Napsat komentář