Rekonstrukce podlahy za jedno odpoledne? Jedině s dlaždicemi Fortelock!

Datum 31.08.2019

Ano, tohle je realita! Pokud ještě patříte mezi ty, kteří plastovou dlažbu Fortelock neznají, vězte, že ji položí svépomocně opravdu každý a to za velice krátkou dobu. Ušetříte nejen čas, ale také peníze za práci podlaháře a další materiál nezbytný k instalaci podlah. Díky velkému množství dezénů a barev si vyberete dlažbu přesně podle svého vkusu. Spolehněte se na vysoce odolný materiál, který se snadno čistí.

Co se skrývá pod názvem Fortelock?

Unikátní podlahové řešení, českého výrobce, vyrobené ze 100 % PVC, spojující jednoduchost, praktičnost, elegantní vzhled a odolnost. Na výběr máte nejen z několika dezénu, ale i mnoha barev, které mezi sebou můžete i různě kombinovat. Snadno si vytvoříte nájezdové pruhy, pracovní zóny, nebo hravé vzory, které oživí Vaši garáž či jiné prostory.

Proč Fortelock a ne jiná podlaha?

Ikdyž patříte mezi zastánce oblíbeného a častého řešení podlah v garáži, dílně či jiných prostorech, kterým je betonová podlaha, víte, že i ta přináší spoustu nevýhod – není odolná proti rozpouštědlům a solím, kterým se v někdy nevyhnete. Působení provozních kapalin se tak časem projeví nejen na jejím vzhledu. Beton se začne drolit, kromě různých výmolů a děr Vás nemile překvapí i zvýšená prašnost. Betonovou podlahu můžete opatřit nátěrem, který betonový povrch zpevní. Jde o levnou, ale pracnou variantu.

Oproti tomu stojí zátěžová keramická dlažba. Odolná proti vodě i chemikáliím a její úklid je hračka. Ovšem nesprávně položená dlažba může skončit katastrofou. Vzlínající vlhkost může způsobit plíseň, a dokonce i vzdouvání dlažby. Další nevýhodu keramické dlažby pocítíte hned, jak Vám na podlahu spadne něco těžkého a dlaždice praskne.

Dlaždice Fortelock nabízí praktický kompromis. Dlouhodobá životnost, velmi odolný systém zámků, tepelný a zvukový izolant a úspora nákladů.

Tip: Podlahu Fortelock můžeme doporučit každému, kdo je v pronájmu a nemůže původní podlahu změnit. S vidinou navrácení do původního stavu se snižuje chuť do podlahy investovat. Ovšem Fortelock využijete i na jiném místě. Stačí dlažbu rozebrat a vzít s sebou.

Čištění a údržba

Podlahu Fortelock vyčistíte pouhým vytřením vodou s běžným saponátem. Podlaha vykazuje nadprůměrnou odolnost vůči slabým kyselinám, ředěným kyselinám, alkáliím, mýdlům a rozpouštědlům. Nafta a silné kyseliny podlaze neškodí, pokud je příslušné potřísnění okamžitě opláchnuto. 

Dlaždice drží svůj tvar, nepraskají a jsou velmi odolné vůči poškození. To oceníte zejména v případech, kdy Vám na zem upadne kladivo, či jiné nářadí. V případě, že by přeci jen došlo k poškození podlahy, můžete během pár minut opravit klidně i jeden kus uprostřed místnosti. Poškozenou dlaždici vyjmete a vyměníte za novou. Podlaha tak bude vypadat stále jako nová.

Dlaždice jsou opatřeny systémem odvodných kanálků “Air Flow” zabraňující zadržování vody a napomáhající průchodu vzduchu pod dlaždicí, čímž se eliminuje tvorba plísní.

Kde a jakou dlaždici použít?

Provedení dlaždic je velmi jednoduché. Typy dlažby Fortelock se liší mírou zátěže a viditelnosti spojů. Proto můžete volit z těchto variant, seřazeno dle prodejnosti:

Dlaždice Fortelock Industry najdou své užití v garážích, dílnách, autoservisech, výrobních prostorech, skladech, komerčních provozech a na dalších místech s vysokým zatížením. Tento typ je vhodný i na mírně nerovný povrch, zámky jsou viditelné. Fortelock Industry lze zakoupit také ve verzi ECO – vyrobeno z recyklovaného granulátu, obdobné vlastnosti, horší vizuální kvalita.

Dlaždice Fortelock Invisible jsou vhodné pro komerční, občanské, obytné či skladovací prostory, dílny, terasy, garáže, lodžie, chodby a další… Typ invisible je doporučen pokládat na zarovnané povrchy. U této dlaždice zámky vidět nejdou, tedy podlaha vypadá jednolitě. Fortelock Invisible lze zakoupit také ve verzi ECO – vyrobeno z recyklovaného granulátu, obdobné vlastnosti, horší vizuální kvalita.

Dlaždice Fortelock Light – vhodné do sklepů, technických prostor v domě, garáží, dílen, teras, lodžií a dalších prostor s menší provozní zátěží. Tento typ je vhodný i na mírně nerovný povrch, zámky jsou viditelné.

Fortelock Decor – pro domácnosti, šatny, chodby,pracovny, hotelové zázemí, kanceláře a školy…Typ Decor je určen na zarovnané povrchy. Dlaždice Fortelock Decor si ponechávají svou praktickou jednoduchost instalace, avšak umocňují vzhled místnost designovým povrchem.

 

Dlaždice Fortelock ve verzi ECO, jsou vyrobené ze směsi recyklovaného granulátu, vlastnosti podlahy jsou obdobné jako verze Industry nebo Invisible. Primární rozdíl je ve vizuální kvalitě. Dle zrovna použité směsi recyklovaného granulátu na dlaždicích uvidíte stopy recyklovaného granulátu a mohou se zde objevovat fleky. Verzi ECO lidé volí tam, kde vzhled není prioritou. Pokud je vzhled podlahy důležitý, volí o něco dražší variantu z čistého granulátu!

Co potřebujete na pokládku?

Na pokládku podlahy Fortelock si připravte pouze gumové kladivo, nožík nebo řezačku pro řezání dlaždic. Pokud máte problém s nerovným povrchem, tak první fází pokládky bude jeho nivelace. Díry a praskliny v podlaze či jemné vydrolení pokládce nevadí, vyvýšeniny je naopak potřeba zbrousit.

Jak dlaždice zlikvidovat?

Jakmile dlažba poslouží svému účelu, nevyhazujte ji. Výrobce si pro ni přijede. Česká firma Fortemix s.r.o. si klade za svůj cíl eliminovat množství plastů v přírodě a svoz vlastních produktů je jeden ze základních pilířů. V případě, že se budete stěhovat, díly rozeberete a podlaha půjde s Vámi!

Videa realizací podlah Fortelock

rekonstrukce podlahy v garáži (Fortelock Light – diamant), pokládku zvládla žena za jediné odpoledne, video od ceskykutil.cz

pokládka nové podlahy v garáži – kombinace šedých a červených dlaždic (Fortelock Industry – kůže)

pokládka podlahy Fortelock v garáži – kombinace černých a šedých dlaždic (Fortelock Industry – kůže); 46 m2 – cca 60 minut

montáž PVC dlažby Fortelock (Fortelock Industry – kůže) v zahradnickém velkoobchodě; 500 m2 – 1 den

rekonstrukce podlahy (Fortelock Invisible – hadí kůže) v kancelářské budově (Vídeň, Rakousko); 499 m2 – 2 dny

prezentace výrobce dlaždic Fortelock a dlaždic samotných, plus možnosti využití

Rady, kalkulace, vzorek zdarma

Zaujala Vás podlaha Fortelock? Pokud ano, kontaktujte nás na telefonním čísle 734 570 906 nebo si ji zakupte u jednoho z autorizovaných prodejců, který Vám rád poradí, provede kalkulaci či zašle vzorky dlaždic zdarma.

Užitečné odkazy a dokumenty ke stažení

Aktuální nabídka dlaždic Fortelock v eshopu s možností okamžitého objednání

Dny teplárenství 700 x 200 px

Komentáře k článku (1)

  1. Dobrý den, dají se tyto dlaždice použít i do interiéru bytu jako třeba obývacího pokoje? A nebo jen třeba do dílny nebo garáže? My se chystáme na předělání podlahy v celém domě s touhle firmou https://ma-construction.cz A tak hledám inspiraci a nějaké novinky co se podlah týká. Tak díky za odpověď

Napsat komentář