Nová generace decentrálních periferií s IP65/67 krytím

Datum 24.02.2020

Společnost Siemens uvedla na trh novou generaci decentrálních periferií Simatic ET 200eco PN, jež najde využití přímo ve strojích a technologických zařízeních. Nová řada I/O decentrálních periferií se stupněm krytí IP65/67 zahrnuje pět digitálních I/O zařízení včetně IO-Linku a nabízí uživatelům celou řadu nových funkcí pro moderní koncepce a požadavky strojů.

Nový průmyslový kovový kryt zařízení spolehlivě chrání před UV zářením a škodlivými látkami i za nepříznivých klimatických podmínek, což umožňuje využít zařízení i mimo výrobní haly. Zařízení jsou napájena pomocí L-coded zásuvky, která nabízí výrazně vyšší kapacitu přenosu proudu. Tyto vlastnosti umožňují využití i na delších kabelových trasách v terénu a dodávku a připojení energeticky náročnějších součástí (například ventilových terminálů) bez potřeby dalšího napájení.

Nová I/O zařízení mají individuálně konfigurovatelné konektory M12 a podporují redundanci S2. Jsou proto vhodné pro použití v redundantních systémech, jako jsou vysoce dostupné systémy Simatic S7-1500R/H, jež se využívají například pro zařízení instalovaná v železničních a silničních tunelech. Díky internímu modulárnímu sdílenému vstupu (MSI) a modulárnímu sdílenému výstupu (MSO) má uživatel simultánní a nezávislý přístup ke čtení aktuálních stavů vstupů a výstupů modulů z více řídících systémů, a to bez potřeby dalšího programování. Tato funkcionalita výrazně zvyšuje přehlednost informací o připojených strojích a zařízeních. Funkce sdíleného zařízení znamená, že I/O kanály zařízení lze rozdělit mezi dva I/O řadiče, což umožňuje vytvářet pokročilé a flexibilní koncepty automatizace.

 

Obecné informace:

Nové stroje a zařízení jsou instalovány v souladu s novými koncepty. Rozvaděčové skříně se zmenšují nebo dokonce úplně mizí a I/O systémy, které se dříve používaly v rozvaděči, se nahrazují menšími robustními verzemi IP 65/67 s úplnou ochranou před prachem, vodou a UV zářením. Zařízení lze namontovat téměř kdekoliv na stroji, což umožňuje navrhovat stroje menší, skladnější a méně nákladné. Díky tomuto uspořádání lze navíc významně snížit vzdálenost kabelů mezi I/O zařízeními a senzory/aktuátory, což nejen snižuje náklady na materiál, ale také zjednodušuje přepravu, instalaci a demontáž strojů a snižuje pravděpodobnost chyb kabeláže.

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář