Adaptivní evakuace

Datum 22.04.2020

Systém adaptivní evakuace společnosti Eaton, který vychází z desetiletí odborných znalostí v oblasti dodávek záchranných bezpečnostních systémů a zejména technologií nouzového osvětlení, umožňuje rychlejší, bezpečnější a agilnější evakuaci, zvláště pokud je spojen spolu s řešením hlasového poplachu, který poskytuje dodatečné upozornění.

Při instalaci se do systému naprogramuje řada potenciálních únikových tras. Na základě informací z kamerového systému, systému detekce požáru a dalších zařízení, která určují povahu a umístění nebezpečí, dokáže volit nejbezpečnější a nejrychlejší trasu pro obyvatele a určený provozovatel systému v budově má možnost toto doporučení přijmout nebo odmítnout tak, aby podle toho mohli být nasměrováni obyvatelé. Na rozdíl od aktivních a dynamických systémů je technologie společnosti Eaton zcela adaptabilní a její pokyny lze upravovat v reálném čase. Byla rozsáhle testována a splňuje současné regulační požadavky, ačkoliv je tak nová, že stále ještě nejsou plně definovány standardy.

Společnost Eaton vyvinula systém adaptivní evakuace, který dokáže přepínat mezi řadou předem definovaných tras a vést lidi směrem k nejbližšímu východu. Svítidlo Matrix může v závislosti na předem definovaných scénářích zobrazovat různé směry pomocí šipek nebo červeného kříže.

Funkce červeného kříže je zvláště efektivní, pokud nejbezpečnější možnost představuje udržet lidi zavřené v jednom prostoru (například během útoků ve školách). Svítidla Matrix jsou vybavena novou funkcí zvýšená pozornost (AI), která umožňuje ještě lepší viditelnost pomocí blikajících nebo animovaných šipek. V režimu evakuace lze únikové trasy zvýraznit dynamickými (blikajícími) značkami, které zajišťují viditelnost, což usnadňuje nalezení všech únikových tras.

Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář