Olomoucká rychlodobíječka v české elitní pětce

Datum 17.05.2020

Rychlodobíjecí stanice elektromobilů na ulici Dolní Novosadská u dálnice D35 v Olomouci patří mezi pět nejvyužívanějších dobíjecích stanic provozovaných Skupinou ČEZ. Její obliba rostla také v prvním čtvrtletí letošního i přes korovinarovou pandemii. Množství elektřiny, které z ní řidiči „natankovali“ do baterií svých elektromilů, meziročně vzrostlo téměř o deset procent.

Rychlodobíječka v Olomouci-Nemilanech vloni od ledna do března dodala do baterií elektromobilů 9 935 kWh, letos ve stejném období se odběry zvýšily o 9,4 procenta na 10 869 kWh. Obě dvě rychlodobíjecí stanice v této lokalitě celkově za první čtvrtletí dodaly do baterií elektrických aut 16 654 kWh.

Další rychlodobíjecí stanice na území Olomouckého kraje provozuje společnost ČEZ u restaurace McDonald´s v OC Haná a na parkovišti řetězce Kaufland ve Šternberku. Celkově za první tři měsíce letošního roku nabíjeli řidiči e-aut u dobíjecích stanic ČEZ na území Olomouckého kraje 2 176krát a načerpali 37 065 kWh.

ČEZ aktuálně v ČR provozuje více než 200 veřejných dobíjecích stanic, z toho je přes 140 rychlodobíjecích. Více o síti veřejných dobíjecích stanic ČEZ:

http://www.elektromobilita.cz/cs/mapa-dobijecich-stanic.html.

V České republice je aktuálně registrováno více než 3500 elektromobilů. V roce 2018 přibylo 725 vozů na elektrický pohon, loni 789 elektromobilů a jen za letošní první tři měsíce roku 866 e-aut. Březen 2020 byl s 266 novými registracemi suverénním historickým rekordmanem. Odhady dalšího vývoje hovoří o ročních prodejích v řádu tisíců elektromobilů a plug-in hybridů. Podobně jako v dalších vyspělých zemích Evropy, i v České republice se elektrická auta definitivně stávají běžnou součástí zejména městského provozu. Vyšší dojezd nových typů elektrických vozů v kombinaci s hustší sítí veřejných dobíjecích stanic také definitivně otevírají pro elektromobilitu cestování mezi městy.

Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář