Factory Dock – digitální dvojčata překročila další práh, klíčovým faktorem optimalizace je člověk a HR

Datum 23.05.2020

Člověk a oblast HR doposud v praxi virtuálních simulací procesů chyběly. Služba Factory Dock nově, a na trhu unikátně, sestavuje a propojuje digitální dvojníky továren, procesů a činností s řízením lidských zdrojů. Jde o další evoluční krok v oblasti digitálních dvojčat a optimalizace. 

Investoři, podnikatelé, ale i státní správa mají novou možnost, jak ve virtuálním prostředí optimalizovat své stávající i budoucí projekty, a to rovnou v propojení na požadavky a náklady HR. „Nikdo nepochybuje o tom, že digitální dvojčata jsou vůdčí technologií inteligentního průmyslu, doposud jim ale chyběl přesah do řízení lidských zdrojů. V rámci naší služby Factory Dock se inovativně zabýváme jejich využitím pro optimalizaci celků například s návrhem zavádění robotizované výrobní linky předkládáme zadavateli i řešení pro plánování směn, popis a kompetence pracovních pozic, zaškolení pracovníků, odpovídající strukturu platu a další související náklady,” představuje Lubomír Urbánek, CEO Factory Dock, stěžejní know how služby. To se na efektivní výrobu, procesy a HR soustředí jako na komplexy, které na sebe navazují a navzájem se ovlivňují. 

Do ostrého provozu bez drahých kolizí

„Dělat věci lépe a efektivněji je podstata businessu, proto klienti Factory Dock od nás mohou očekávat výsledky v každé činnosti, kterou lze popsat daty. V case studies na stránkách www.factorydock.com uvádíme příklady, jaká lepší řešení jsme pro firmy našli. Klientům jsme ušetřili finance, definovali slepé uličky, kterým se mají vyhnout nebo předali kompletní harmonogram pro nábor personálu a jeho proškolení tak, aby lidé v pracovní době na svých místech nechyběli a v potřebném čase se naučili to podstatné pro budoucnost podniku,” vypočítává Urbánek možnosti, kde všude lze s Factory Dock minimalizovat rizika ostrého provozu a pojistit si vysokou konkurenceschopnost. „Efektivní, chcete-li bezpečný, ostrý provoz totiž znamená zejména provoz bez kolizí, protože kolize jsou drahé na finance a čas. Nezáleží, zda vyrábíte potraviny nebo vedete sklad pro e-shop s rychlým tokem výrobků,” doplňuje odborník.   

Fitness pro továrnu i e-shop

Služba Factory Dock začíná vždy auditem současného stavu, pokračuje nalezením míst, která potřebují posílit, doporučením nápravných opatření a hlavně i praktických aktivit, které je naplní. Digitální dvojče také můžete jednoduše “nasytit” novými daty a jinými proměnnými a poznat reakce na změny tržních podmínek. Lubomír Urbánek k tomu říká: „Je to něco podobného, jako vzít celou firmu, její hmotnou i nehmotnou část a tým ke sportovnímu lékaři na diagnostiku, kde si ji následně přebere fitness specialista, výživový poradce a masér, a perfektně ji připravit na soutěžní sezónu klidně na mistrovství světa,” přibližuje spoluautor know how zjednodušený obraz projektu, s tím, že obdobně jako sportovní trénink má Factory Dock využití napříč obory, infrastrukturou, materiály, aktéry, to vše i v mezinárodní spolupráci.

Bez zacílení na HR se optimalizace za pomoci virtuálního prostředí již těžko obejde. Nové technologie a lidé jsou spojené nádoby a stejně převratně jako digitalizace přeměňuje výrobní průmysl, tak se vyvíjí požadavky na personální změny. Automatizace generuje potřebu nových a leckdy pokročilých pozic v továrnách, výrobách, logistice, ve skladech i ve službách. „Význam chytrého HR posílí i se zaváděním systému kurtzarbeit, který má udržet lidem práci a firmám životaschopnost. Jde o jednu z možných změn podmínek na trhu, pro kterou připravujeme řešení a doporučení, jak mít lidské zdroje v kondici během celého roku a bez kolizí,” reaguje tým Factory Dock na jednu z aktuálních změn na trhu práce.

Češi si s AI rozumějí

Efektivní využití zdrojů může pro firmy znamenat možnost růstu a vývoj úplně novým, často netušeným, směrem. Co se týče prodejců řešení optimalizací za pomoci virtuálních simulací, nabízí je již nejen velcí nadnárodní hráči, ale také české firmy a čeští specialisté s 20letou zkušeností z Factory Dock. Ti navíc přicházejí s dalším evolučním dílkem pro využití umělé inteligence v praxi chytrého řízení lidských zdrojů. „Umělá inteligence (AI) v podstatě patří do našeho týmu. Skvěle si s ní rozumíme a proto můžeme pro klienty vytvářet digitální dvojčata investičně náročných projektů kompletně včetně řízení lidského kapitálu,” uzavírá Urbánek. 

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář