HENNLICH vyrobil nejdelší plnicí hubici, měří 25 metrů

Datum 27.08.2020

Nejdelší plnicí hubici, která měří přes 25 metrů, sestrojila litoměřická strojírenská společnost HENNLICH. Zařízení určené na nakládku velkých nákladních lodí směřuje do Maroka ke společnosti OCP, jednomu z největších světových výrobců fosfátů. Společnost OCP bude zařízení využívat na nakládku lodí v přístavu ve městě Casablanca.  

„Plnicí hubice s integrovaným filtrem je se svými více než 25 metry zatím suverénně nejdelším zařízením, jaké jsme v Litoměřicích vyrobili. Plnicí výkon zařízení je 1500 tun za hodinu. Za pouhou minutu by tak naše nakládací hubice naplnila dvě nákladní Tatry 815. Průměr tubusu plnicí hubice je pak 60 centimetrů.“ Pavel Uxa, ředitel divize HENNLICH ENGINEERING společnosti HENNLICH

Plnicí hubice má integrovaný filtr, což je při této velikosti a délce zařízení pro litoměřickou společnost také vůbec poprvé.

„Plnicí hubice v Litoměřicích vyrábíme již 21 let. V minulosti jsme vyrobili například podobné zařízení pro tehdy největší společnost světa, petrolejářskou firmu Exxon Mobile, která jej instalovala v přístavu v Kataru,“ doplňuje Pavel Uxa.

V současné době HENNLICH testuje o něco kratší plnicí hubici, která měří 24 metrů a je druhým nejdelším zařízením v historii firmy.

„Jde o speciální zařízení s lopatou určené pro vysokorychlostní nakládku lodí. Toto zařízení vyrábíme pro stejného zákazníka,“ dodal Pavel Uxa.

Společnost HENNLICH je průmyslovým technickým distributorem především pro průmysl. Vyrábí ale také vlastní výrobky jako jsou právě plnicí hubice, ale také mlžná děla pro potlačení prašnosti, speciální manipulátory pro montáž leteckých motorů a další. Velké množství těchto zařízení firma vyváží, například do Kolumbie, Peru, Ruska, Izraele a dalších zemí. 

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář