Společnost Siemens představuje novou verzi firmwaru pro optické čtečky s licencí Pat-Genius

Datum 09.10.2020

Společnost Siemens představuje novou verzi firmwaru pro novou generaci optických čteček řady Simatic MV500. Tato zařízení se mimo jiné vyznačují vysokým rozlišením obrazu až 5,3 megapixelů (Mpx) a velkou pracovní pamětí až 2 GB. Nově je k dispozici pro všechny optické čtečky řady Simatic MV500 licence Pat-Genius pro rozpoznávání objektů. Uživatelé tak mají nově možnost číst nejen 1D čárové kódy a 2D datamatrix kódy, ale také kontrolovat předem určené struktury v obraze, bez ohledu na polohu objektu.

Funkce Pat-Genius umožňuje činnost programů s dílčími úkoly, jako jsou rozpoznávání objektů, pozic, textu, ověřování přítomnosti a kontrolu dokončení. Navíc umožňuje rychlé a spolehlivé použití aplikací jako jsou pick & place, kontrola kvality, detekce polohy a monitorování množství. Díky vícejádrovému procesoru používanému v optických čtečkách řady Simatic MV500 umožňuje licence Pat-Genius minimálně čtyřikrát rychlejší zpracování dat než předchozí řada čteček. Vyšší rozlišení obrazu navíc umožňuje dvojnásobnou velikost objektu, který čteme.

Flexibilní rozpoznávání předmětů

Nová verze Pat-Genius výrazně zlepšuje schopnosti čtení a správu testovaných objektů. Pro dosažení stabilních výsledků čtení je potřeba jen několik uživatelských vstupů, okrajové body přiřazené vzorku jsou tak extrahovány z označené oblasti obrazu a parametrizovány podle jemnosti rozlišení možných změn ve velikosti a poloze otáčení.

Vynikající čtecí výsledky i při nízké kvalitě obrazu

Nová funkce pro předzpracování obrazu navíc zvýšila kvalitu rozpoznávání – to umožňuje bezpečnou detekci i v případě špatné kvality obrazu. Kromě toho lze v jednom programu použít současně několik různých zkušebních vzorků, díky čemuž je možné provést komplexní testy s odpovídajícími výsledky bez nutnosti přeinstalování.

Snadná obsluha a modernizace zařízení

Pat-Genius je snadno ovladatelný, jelikož je integrován do jednotného konceptu ovládání. Každou čtečku z řady Simatic MV500 lze dovybavit licencí, což je zvláště výhodné, pokud jde o náhradní díly. Stávající testovací programy předchozí řady (Simatic MV400) běží beze změny na optických čtečkách řady Simatic MV500. To umožňuje použití výkonného hardwaru nových optických čteček bez nutnosti přeprogramování.

Funkci Pat-Genius lze použít současně se všemi ostatními balíčky řady Simatic MV500. Licence je dodávána jako samostatná licence na USB a lze ji načíst do jakékoliv optické čtečky řady Simatic MV500 prostřednictvím Simatic Automation License Manager (ALM).

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář