Robot SWIFTI™ spojuje přednosti kolaborativních robotů s využitím rychlosti robotů průmyslových
17.03.2021SWIFTI™ je kolaborativní průmyslový robot, který disponuje vysokou přesností a rychlostí 5 metrů za ...
Datum 17.10.2020
Specialista na videokonference, společnost Lifesize, neustále hledá nové způsoby, jak zjednodušit a lépe definovat proces komunikace. V době, kdy se možnost jednotlivce připojit se živě takřka z jakéhokoliv místa stává nezbytným předpokladem autentické spolupráce a přirozené komunikace, Lifesize oznámil akvizici značky Kaptivo, jednoho z předních inovátorů v oblasti digitálních kolaborativních řešení.
„Kaptivo a Lifesize spojuje jeden společný cíl – vytvářet takové komunikační nástroje, které prostřednictvím libovolného zařízení dokáží inspirovat a propojovat lidi, ať už se nacházejí kdekoliv. Vytvářejí bezpečné technologické nástroje, které rozšiřují a posouvají tradiční týmovou spolupráci a přispívají k jejímu většímu zapojení v pracovním, tvůrčím i studijním procesu,“ říká Andrej Hronec, ředitel společnosti Audiopro.
Během práce na dálku, kterou v době současné pandemie zažila většina z nás, pokročilé kolaborativní nástroje například umožňují zaměstnancům připojit se z různých míst k obsahu nejrůznější povahy, od nákresů až po finanční analýzy. Pokročilé kolaborativní technologie Lifesize a Kaptivo vnášejí do práce na dálku důvěrnost, kterou zažíváme při osobní spolupráci. Geograficky rozprostřeným týmům umožňují digitalizovat obsah a bezpečně pracovat na jeho úpravách, provádět video vstupy v reálném čase, využívat možnosti obousměrných anotací, automatických překladů apod.
Řešení firmy Kaptivo je novou příležitostí pro týmovou spolupráci na dálku, tvorbu obsahu, vyučovací i studijní praxi. Zástupci společnosti Lifesize jsou nadšeni především z integrace aplikace Kaptivo pro digitální whiteboard do videokonferenční platformy Lifesize. Obohacení nabídky Lifesize o řešení značky Kaptivo představuje další krok ve snaze pomoci organizacím a jednotlivcům efektivněji pracovat, zapojovat se, vyučovat a studovat bez ohledu na to, zda jsou zaměstnanci či pedagogové doma, v kanceláři nebo v učebně.
Interaktivní tabule, tzv. whiteboardy, představují budoucnost dálkové spolupráce i výuky. Podle zjištění výzkumně poradenské společnosti Nemertes Research, která se specializuje na analýzu a kvantifikaci obchodní hodnoty vznikajících technologií, digitální whiteboardy používá (nebo se je chystá zavést v roce 2021) již polovina organizací a společností.
Po návratu pracovníků do kanceláří, bude rovněž potřeba, aby se jednací prostory organizací přizpůsobily nově vzniklému hybridnímu pracovnímu prostředí, které bude spojovat osobní i dálkovou spolupráci. Tato situace bude vyžadovat takové kolaborativní nástroje, které dokáží brainstorming uvnitř jednací místnosti (spontánní diskusi při hledání řešení), plánování a tvorbu myšlenkových map posunout na novou úroveň. Nové partnerství již teď umožňuje organizacím vybavit jakoukoliv zasedací místnost potřebnými kolaborativními nástroji, softwarem a systémy od jednoho dodavatele.
„Pokročilé možnosti spolupráce jsou klíčové i mimo podnikové prostředí. Důslednost hraje klíčovou roli také při vzdělávání. Přesné napodobení zkušenosti z výuky ve třídě pomocí výukové tabule je pro dálkové studium zásadní,“ uzavírá Hronec.