Panasonic znovu otevře webovou akademii – WAPIC 2

Datum 29.03.2021

Seriál technických on-line seminářů pro velký zájem pokračuje od 1. dubna 2021

V rámci průmyslové divize firmy Panasonic byly dříve jednotlivé výrobkové skupiny (např. elektronické součástky, senzory, svařovací roboty, osazovací automaty, řídicí systémy apod.) zastoupeny různými prodejními kanály. Panasonic postupně tyto produktové skupiny slučuje do jednoho širokého portfolia a všechny s průmyslem související aktivity budou v blízké budoucnosti zastřešeny značkou Panasonic Industry. Novým produktovým skupinám, jednotlivým produktům a klíčovým projektům se bude věnovat WAPIC 2 (Webová Akademie Panasonic Industry Czech).

Seriál on-line seminářů naplánovaný na jarní měsíce představí klíčovou část portfolia. Všechny informace budou k dispozici na našich webových stránkách a každý se může přihlásit k jednomu či více tématům, které ho budou zajímat. Dostatek času umožní představit Panasonic Industry jako inovativní společnost přinášející nové technologie pro široké spektrum průmyslových oborů.

Vždy v půlhodinovém vstupu se budeme věnovat konkrétnímu tématu a na konci bez časového omezení zodpovíme všechny vaše dotazy. Více informací je k dispozici na našich stránkách. Můžete nám poslat e-mail nebo zavolat a my vás budeme informovat o konkrétních termínech a tématech s dostatečným předstihem.

TémaDenDatumČas
Průmyslová automatizace – projekty vzdálené správy a dohledučtvrtek01.04.202113 hod.
Polovodičová relé PhotoMos pro automobilový průmyslčtvrtek08.04.202113 hod.
Laserový popisovací systém s velmi krátkými pulzy – LP-RVčtvrtek15.04.202113 hod.
Servomotory Minas A6čtvrtek22.04.202113 hod.
Modulární osazovací systémy Panasonicčtvrtek29.04.202113 hod.
Bezpečnostní reléčtvrtek06.05.202113 hod.
Laserové měřicí senzoryčtvrtek13.05.202113 hod.
Registrace a přímé připojení zde

Jednotlivá témata i jejich krátký popis je k dispozici zde:

Průmyslová automatizace – projekty vzdálené správy a dohledu

Měřicí senzory na vstupu, modulární PLC pro rychlé řízení a na výstupu servomotory – to je základ většiny jednoúčelových strojů a výrobních linek. A tímto to rozhodně nekončí. Ionizery pro odstranění nechtěného statického náboje, inteligentní elektroměry, časovače, čítače, regulátory teploty a mnoho dalších produktů od společnosti Panasonic pro komplexní automatizované systémy.

Polovodičové relé PhotoMos pro automobilový průmysl

Automobilový průmysl objevil výhody relé PhotoMos, které se díky svým vlastnostem stávají jeho neoddělitelnou součástí. Bez mechanických součástí jsou relé velmi odol-né otřesům a dokáží spínat zatížení až do
10 A.

Laserový popisovací systém s velmi krátkými pulzy – LP-RV

Precizní a vysoce kontrastní popis plastových i kovových dílů díky nanosekundovému laseru Panasonic LP-RV. Ukázka popisu přímo z laboratoře. Znaky již od 0,15 mm jsou naší technologií ostré a čitelné.
Servomotory MINAS A6
Technologicky nejvyspělejší řada servopohonů MINAS A6 se rozrostla o nové modely, které obstojí v těch nejnáročnějších provozech, jak z hlediska víceosého řízení pohybu, tak i z hlediska bezpečnosti zařízení. K dispozici jsou motory napájené od 24 V, přes jednofázové až po 3x400V.

Modulární osazovací systémy Panasonic

Všestranné, flexibilní a univerzální – takové jsou osazovací automaty Panasonic. Kompatibilní s iLNB. Výrobní kapacita až 184.800 součástek za hodinu a možnost správy pomocí PanaCIM Gen2, MMS nebo ProcessTracker.

Bezpečnostní relé

Relé, které zaručují bezpečný provoz při poruchách a prostřednictvím zpětné vazby mají schopnost stabilizovat nestandardní provozní stav. Právě jedno bezpečné sepnutí může zachránit výrobní linku či dokonce lidské životy.

Laserové měřicí senzory

Laserové měřicí senzory nabízí přesnost až 0,01 µm a možnost připojení přes IO-Link. Mohou fungovat v režimu optických mikrometrů, které mohou měřit i na velké vzdálenosti s přesností 1 µm. Hlavice senzorů lze připojit do řídicí jednotky a v reálném čase dopočítávat potřebné hodnoty z různých měřicích míst.

Otestujte sami

Všechny na webinářích získané zkušenosti můžete ověřit v praxi prostřednictvím „zkušebních sestav“. Pokud vás nějaký projekt či produkt zaujal, pak pro některé jsou připraveny zkušební sady. Panasonic přichází s řešením, jak přiblížit automatizaci odborné veřejnosti. Starter Kits – pod tímto označením jsou k dispozici sady produktů průmyslové automatizace k vyzkoušení a k základnímu otestování.

Tyto startovací sady jsou určeny hlavně pro techniky, kteří jsou běžně v kontaktu s automatizační technikou, a to ve fázi návrhu, realizace nebo údržby, a rádi by se seznámili s produkty Panasonic. Sady jsou zaměřeny na řízení servomotorů, ovládání prostřednictvím dotykových panelů, sběr dat či vzdálenou správu. Vždy se jedná o kompletní set produktů zaměřený na konkrétní použití. Každá sada je k dispozici včetně potřebného softwarového vybavení, kabelů, technické dokumentace i zkráceného návodu pro rychlé standardní zprovoznění.

Nejjednodušší sady začínají kombinací programovatelného automatu a operátorského panelu, které umožní získat zkušenosti s programováním či parametrizací předpřipravených programů např. pro sběr dat z inteligentních elektroměrů či ovládání digitálních výstupů. Na straně druhé můžete využít nejvybavenější sady, které navíc k již zmíněnému obsahují servomotor až 750 W samozřejmě s řídicí jednotkou, webový server i přístup na bezpečnou vzdálenou správu Corvina cloud.

Právě v dnešní době, kdy možnosti osobního setkání jsou velmi omezené, jsou tyto sady určeny pro rychlé a bezpečné otestování technologie Panasonic. Jednoduše a rychle se naučíte jak nastavit PLC, HMI, servomotor či webový server pro váš projekt a následně se rozhodnete, zda právě toto řešení je to pravé pro vaši výrobu. S výběrem vhodné startovací sady vám rádi pomůžeme.

Aktuálně jsou k dispozici tyto konfigurace:

KITGT02FP0RC14R

Monochromatický operátorský dotykový panel s uhlopříčkou 3,8 palce s grafickým prostředím GT Win, PLC řady PF0R s reléo-vými výstupy, vývojové programové prostředí FP Win Pro, napájecí zdroj, kabely pro připojení PLC k počítači a propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITGT03FP0RC32P

Monochromatický operátorský dotykový panel s uhlopříčkou 3,5 palce určený pro venkovní použití v extrémních podmínkách, grafické prostředí GT Win, PLC řady PF0R s šestnácti tranzistorovými výstupy, vývojové programové prostředí FP Win Pro, napájecí zdroj, kabely pro připojení PLC k počítači a propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITGT05FP0RC32P

Barevný operátorský dotykový panel s uhlopříčkou 3,5 palce, grafické prostředí GT Win, PLC řady PF0R s šestnácti tranzistorovými výstupy, vývojové programové prostředí FP Win Pro, napájecí zdroj, kabely pro připojení PLC k počítači a propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITGT05FPXC30R

Barevný operátorský dotykový panel s uhlopříčkou 3,5 palce s výkonným programovatelným automatem FPX napájeným přímo 230 V, grafické prostředí GT Win, vývojové programové prostředí FP Win Pro, kabely pro připojení PLC k počítači i propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITLIQI400W

Servomotor 400 W, řídicí jednotka, programovatelný automat s pulzním výstupem pro řízení pohonů, operátorský panel 3,5 palce, grafické prostředí GT Win, vývojové programové prostředí FP Win Pro, kabely pro připojení PLC k počítači, propojovací kabel PLC/HMI a veškeré kabely pro připojení pohonu.

KITLIQI750W

Servomotor o výkonu 750 W, řídicí jednotka, programovatelný automat s pulzním výstupem pro řízení pohonů, operátorský panel 3,5 palce, grafické prostředí GT Win, vývojové programové prostředí FP Win Pro, kabely pro připojení PLC k počítači, propojovací kabel PLC/HMI a veškeré kabely pro připojení pohonu.

KITMINASA6

Servomotor o výkonu 750 W s absolutním enkodérem, řídicí jednotka, kabel pro připojení motoru k řídicí jednotce a kabel pro komunikaci s enkodérem.

KITMINASA6N

Motory a řídicí jednotky řízené přes RTEX, vhodné pro rychlé a přesné polohování. V této sadě jsou k dispozici pro řízení systému ve čtyřech osách volnosti – 4 ks ser-vomotorů včetně řídicích jednotek a veškerých potřebných kabelů.

Luděk Barták, foto: Archív Panasonic

Dny teplárenství 700 x 200 px

Napsat komentář