Sinumerik One – nová technologie zajišťuje větší dynamiku CNC frézování

Datum 12.08.2021

Foto: Siemens

Nová technologie Top Speed Plus zajišťuje větší dynamiku CNC frézování při spolehlivém dodržení kontury. To je důležité zejména pro tří a pětiosé simultánní obrábění, např. při obrábění ploch. 

Technologická funkce Top Speed Plus optimalizuje rychlostní profil, čímž zrychluje CNC obrábění. To výrazně snižuje dobu zpracování. Inovativní technologie filtru stupňuje výkon, a i přes zvýšenou dynamiku spolehlivě zabraňuje vzniku rušivých vibrací v mechanice stroje, které by mohly ovlivnit přesnost kontury. Vyšší dynamika umožňuje v závislosti na konkrétním případu zkrátit dobu zpracování až o 30 %, což je reálné jak v sériové výrobě, tak i u individuálních zakázek. Obrovský potenciál úspor nabízí např. ve výrobě forem: některé komponenty vyžadují celkový čas zpracování v řádu několika hodin, takže úspora až 30 % představuje pro uživatele značné zvýšení produktivity. 

Top Surface odstraňuje geometrické nepřesnosti

Pro dosažení vysoké kvality povrchu je zásadní spolehlivé dodržení kontury. Inteligentní algoritmus pak optimalizuje geometrická data CNC programů generovaných v CAD/CAM, čímž dosáhne homogenního povrchu. Tento krok zajišťuje technologická funkce Top Surface, jež odstraňuje geometrické nepřesnosti s tolerancí definovanou uživatelem a homogenizuje průběh dané dráhy. 

Sinumerik One Dynamics – bez zásahů výrobce

Top Speed Plus je jednou z mnoha funkcí technologického balíčku Sinumerik One Dynamics, který je pro Sinumerik One k dispozici ve třech provedeních. Softwarové funkce obsažené v těchto balíčcích podporují uživatelské programování na úrovni stroje až po vysoce výkonné opracování obrobků programovatelných s pomocí CAD/CAM pro vysokou kvalitu povrchu. Funkce Sinumerik One Dynamics nevyžadují (až na pár výjimek) žádný zásah výrobce stroje při uvádění do provozu, své přednosti prokážou ihned po spuštění. Jelikož se jedná o čistě softwarové funkce, není třeba provádět žádné zásahy do mechaniky stroje. Aktivace Option Sinumerik One Dynamics je zárukou maximální dynamiky, preciznosti, produktivity a optimálního využití stroje. 

Mariana Kellerová, foto: Archív Siemens

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář