Vše profesionálně nasvícené

Datum 30.09.2021

Foto: Adobe Stock

Světlo poskytuje nekonečný počet možností, jak navodit určitou atmosféru ve vnitřních a venkovních prostorách, jak ovlivnit náladu lidí, jak zvýraznit určité objekty nebo jak zajistit bezpečnost. V profesní oblasti může znamenat důležitý příspěvek při vytváření zdravého, produktivního a efektivního pracovního prostředí. Právě v komerčních a veřejně přístupných prostorách hraje kromě uvedených aspektů důležitou roli také design osvětlení, jeho flexibilita, energetická účinnost, praktická použitelnost a dlouhá životnost.

Téma osvětlení zaujímá v nabídce techniky budov od společnosti Conrad ústřední roli – a poskytuje tak profesionálním uživatelům, instalatérům a technikům budov vše, co potřebují k vybavení vnitřních a venkovních prostor podle potřeby a přání zákazníka.

Pro komerční vnitřní prostory, například ordinace, kanceláře, butiky, hotely nebo gastronomické provozy se hodí třífázový systém lišt ProRail3 od firmy Paulmann. Vyznačuje se vysokým stupněm flexibility a díky velkému výběru systémových komponent ve třech systémových barvách umožňuje rozmanité možnosti plánování. Různé varianty osvětlení lze jednoduše zrealizovat a přizpůsobit podle potřeb. ProRail3 nabízí možnost cíleně nasvítit zboží nebo exponáty v místnosti, celé stěny a podlahy nebo vytvořit samostatné světelné zóny. Designová svítidla zajistí útulnou atmosféru v kancelářích nebo ordinacích a stylově podtrhnou určité prvky v obchodních prostorách či gastronomických provozech.

K sortimentu lištového systému ProRail3 patří široká nabídka svítidel, stmívatelných COB LED a svítidel s objímkou, která umožňuje flexibilní volbu svítidla a jeho snadnou výměnu. Nabídka modelů sahá od bodových až po závěsná svítidla. Vysoce kvalitní lištová LED svítidla řady Zeuz jsou například k dispozici se třemi různými úhly vyzařování a nabízejí silný světelný výkon a vysokou reprodukci barev. Společnost Paulmann navíc poskytuje univerzální závěsný adaptér, s jehož pomocí lze na lištu ProRail3 nainstalovat libovolné závěsné svítidlo. Systém Paulmann je v zásadě kompatibilní se všemi běžnými třífázovými lištovými systémy jako například Eutrac, takže lze bodová svítidla jiných výrobců integrovat do systému ProRail3, a svítidla Paulmann naopak do systémů jiných výrobců. Pro návrháře osvětlení dává společnost Paulmann k dispozici data Dialux.

Pokud jde o použití ve veřejně přístupných prostorách, jako jsou schodiště, chodby, předsálí, kuchyňky či vlhké prostory, vhodným řešením jsou svítidla řady Downlight od firmy Ledvance. Modely Downlight Comfort sestávají z kvalitně zpracovaného hliníkového pláště a uživateli umožňují před instalací volbu mezi barvami světla teplá bílá (3 000 K), denní světlo (4 000 K) nebo studená bílá (5 700 K) prostřednictvím DIP přepínače. Varianta Downlight Alu existuje v různých provedeních – klasicky s integrovaným předřadníkem nebo jako Downlight Slim s externím ovladačem a velmi malou montážní hloubkou. V porovnání se svítidly s kompaktními zářivkami umožňují úsporu energie až 60 procent. Na svítidla Downlight je poskytována záruka až 5 let a díky třídě krytí IP 54, resp. IP 44 se hodí k instalaci dokonce i v prašném a vlhkém prostředí.

Pro fasády budov, veřejné venkovní prostory, staveniště, parkoviště nebo podchody nabízí společnost Conrad širokou paletu reflektorů. Sem patří LED reflektory značky Ledvance, které existují v nejrůznějších třídách výkonnosti a barvách světla, stejně jako ve spojení s detektory pohybu a denního světla. Nejen, že jasně a bezpečně nasvítí venkovních prostory, ale svým teple bílým světlem dokážou také navodit přívětivou atmosféru. Díky LED mohou uživatelé dosáhnout úspory energie až 80 % oproti konvenčním technologiím. Kvalitní design, materiál a zpracování umožňuje velmi jednoduchou instalaci. Veškerý potřebný montážní materiál je součástí dodávky. Reflektory jsou robustní a odolné vůči povětrnostním vlivům díky stupni krytí až IP 65.

Annika Papenbrock

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář