100% výkon s polovičními nároky na prostor

Datum 12.10.2021

Nová řada X20 Embedded PLC nabízí výkon procesoru Intel Atom při šířce pouhých 55 mm. Foto: B&R

Nová řada kompaktních PLC společnosti B&R šetří místo v rozváděči.

Společnost B&R představuje novou řadu PLC: X20 Embedded. PLC kombinují vysoký výkon a četná integrovaná rozhraní ve skříni široké pouhých 55 mm. To znamená, že řídicí jednotky jsou jen o polovinu menší než srovnatelná zařízení. 

Díky výkonným procesorům Intel Atom jsou nové PLC vhodné i pro náročné aplikace s krátkou dobou cyklu. Tato kompaktní zařízení mohou ovládat i plnohodnotné robotické aplikace. Výrobci strojů šetří náklady i místo v rozváděči.

Standardně jsou vybaveny dvěma porty USB, integrovanou paměťovou flash kartou a dvěma porty Ethernet. Integrovaný switch podporuje řetězové zapojení kabelů bez další síťové infrastruktury. 

Integrovaná rozhraní

Zařízení jsou vybavena hardwarovými rozhraními POWERLINK a RS485. Rozhraní RS485 lze použít k připojení frekvenčního měniče přímo k PLC bez dalšího hardwaru. Integrovaný je také zdroj nápájení. Navzdory vysokému výkonu nevyžadují PLC žádné ventilátory ani baterie, takže jsou zcela bezúdržbové. 

K PLC lze připojit pomocí volitelných slotů také daší sběrnicové protokoly. Standardně lze připojit také všechny komunikační karty od B&R a všechny I/O moduly X20.  

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář