Profika na MSV představí robotické buňky i nové CNC stroje od HYUNDAI WIA a Hanwha

Datum 09.11.2021

Foto: Profika

Společnost Profika, která se specializuje na prodej CNC strojů, uvede na Mezinárodním strojírenském veletrhu tři technické novinky. Jedná se o univerzální vertikální centrum a soustruh od HYUNDAI WIA a dlouhotočný automat od výrobce Hanwha. Profika představí i své vlastní robotické buňky. Vzhledem k tomu, že byl loňský ročník zrušen, očekává firma velkou účast i zájem o novinky. 

Mezinárodní strojírenský veletrh je jednou z prvních velkých akcí, které se v oboru konají po pauze vynucené epidemií covid 19. „Cítíme, že lidé stále stojí o osobní kontakt, který jim dlouhé měsíce chyběl. S účastí jsme neváhali, nechyběli jsme nikdy od roku 1992, kdy firma vznikla. Osobní kontakt je totiž nenahraditelný. Vidět nový stroj v katalogu nebo na online prezentaci je přeci jen jiné, než ho spatřit naživo. Člověk pak vidí, jak je stroj zpracovaný, může si lépe představit jeho mohutnost a samozřejmě se u nás může i osobně pobavit s techniky a technology o možnostech jednotlivých strojů,“ uvádí Jakub Kaufman ze společnosti Profika, která bude mít na MSV stánek 081 v pavilonu P. 

Kaufman se ve firmě soustředí na rozvoj robotizace, která také získá své zastoupení. Profika veřejnosti představí in-house vyvíjené a vyráběné univerzální robotické buňky. Jedná se o dvě novinky mezi univerzálními buňkami, které nabízí rychlou, snadnou a efektivní robotizaci, a to již od menších a středních výrobních kapacit.

Česká premiéra pro tři CNC stroje

Profika jako výhradní dealer CNC strojů HYUNDAI WIA pro český a slovenský trh uvede na MSV hned dvě novinky. Jedná se o univerzální vertikální centrum KF5600II a kompaktní CNC soustruh řady SE2200.

KF5600II je vertikální frézovací centrum, které je svou mohutnou konstrukcí dimenzované do nepřetržitých provozů a lze ho z důvodu jednoduchého programování využít i v malosériové výrobě a nástrojárnách.  Litinové lože je navržené pomocí analýzy „metodou konečných prvků“ pro eliminaci vibrací, vykazuje velice dobré vlastnosti pro eliminaci snížení deformací z točivého a ohybového momentu, stejně jako při absorpci rázových šoků. CNC soustruh s typovým označením SE2200LMS je kompaktní soustružnické centrum s protivřetenem a poháněnými nástroji.  Šikmé lože se sklonem 30° umožňuje pracovat s vyššími řeznými podmínkami, slouží k lepšímu odvodu třísek i snadnější přístup do pracovního prostoru pro seřizování.

Pozadu nezůstane ani jihokorejský výrobce Hanwha Machine Tool, od kterého Profika představí dlouhotočný automat XP32S. Jde o vysoce produkční stroj pro tyčový materiál do průměru 32 mm. Jedinečná konstrukce upnutí materiálu v hlavním vřetenu a vodícím karbidovém pouzdru splňuje všechny požadavky na přesnost, stabilitu při obrábění a rychlost. Dvojité vedení materiálu v hlavním vřetenu a vodícím pouzdru snižuje vibrace a tím zvyšuje životnost nástrojů.

„Oba výrobci mají všechny stroje skladem. Dodávka a ani doprava techniky na veletrh nejsou ohroženy, zájemci tak všechny stroje i robotické buňky určitě uvidí,“ slibuje Kaufman.

Tereza Holá

Výstava Volty 700 x 200 px

Napsat komentář